Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Scoliosis helyre hozható?

Scoliosis helyre hozható?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

14 éves lány vagyok, a suli orvosom kérdezte, hogy voltam - e már orthopédián. Mondtam neki, hogy nem. És a vizsgálatok eredményeként scoliosist írtak a lapra. Sokan mondták is, hogy húzzam ki magam, de én hiába próbálom, akkor sem leszek egyenes annyira. Én is észrevettem magamon, hogy púpos vagyok, már elég régóta, de hidegen hagytam. Most azonban keresztanyám kért időpontot orthopédiára a gerincferdülésen miatt.


Elsősorban azoktól kérdezném, akik voltak már ilyen helyzetben, hogy helyre-e hozható? Illetve a gyógytorna hogy működik? Úszás vagy ilyesmi? És hányszor van egy héten? Vagy ez havonta van? Mármint a gyógytorna.



Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)


2017. márc. 30. 21:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen az úszás jót tesz neki, de ha nagy mértékű akkor nem tudod annyira helyrehozni. Én úgy tudom ez a hátizom gyengesége miatt is alakul ki. Nem azt mondom hogy gyúrj a hátadra, de a gyógytorna elkezdi majd megerősítwni a gerinctartó izmaidat, az úszás meg pláne.

Nekem nem ez volt a problémám hanem elgyengültek az izmaim mert régen sportoltam,de hirtelen leálltam vele, majd a gerinc csigolyáim jobbra balra mentek. Gyógytornáztam otthon,úsztam csonkovácshoz mentem, majd inkább heti 3-szor otthoni "erősítő" gyakorlatokat végeztem.

Az úszás úgy tudom hetente van, mert én magamtól jártam :)

2017. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!