Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utiköltséget hogyan fizetné a tb?

Utiköltséget hogyan fizetné a tb?

Figyelt kérdés
Kérek papírt a háziorvostól, eddig ok. A fiamat vinném orvoshoz, de jönne a párom és a testvér is. Na már most, ha én kedvezményesen utazom és a férjem is, mert 2 gyermekkel utazunk, akkor is kifizeti a tb a fiam és egy kisérő utiköltségét? Vagy teljes áru jegyet kell venni a kisérőnek? Hogy megy ez? Hol tudnék érdeklődni?
2010. máj. 12. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
A háziorvosnak a beutló mellé ki kell töltenie egy utazási utalvány nevű papírt is, azt e szakrendelésen lepecsételik, ezt el kell juttatni az OEP kirendeltségre, és az alapján fizetnek Km-enként 20 Ft-ot! Az nem érdekli őket, hogy hányan mentek, és milyen közlekedési eszközzel.
2010. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem így van!

A háziorvos ad útiköltséges papírt buszra, amit le kell pecsételtetni az adott helyen, ahova mentek. Erre a papírra ráírja, hogy kell-e kísérő, ha kell ki az (név, taj szám...)Ezután az illetékes tb-nél le kell adni ezt a papírt, a buszjegyekkel együtt.( beteg+ kísérő jegyei)Kapsz egy igazolást, hogy leadtad. Egy pár hét múlva küldik a jegyek árát. Autóra csak akkor adnak térítést, ha igazolt, hogy tömegközlekedéssel nem tudtok menni. Ja, a jegy mindegy milyen, én is kedvezményessel megyek mindig, amikor kísérem a lányom. Akkor ezt térítik.

2010. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A kisőrőnek is kell tajszáma? Csak mert nekem nincs érvényes jogviszonyom, vagy ez mindegy? Az orvos remélem tudja. Tehát akkor mindegy milyen jegyet veszek, kedvezményeset vagy sem. Köszönöm kedves utolsó!
2010. máj. 12. 10:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Azt kijelenteni, hogy "Nem így van!" egy kicsit erős, főleg, ha közben hülyeségeket írkálsz!


Soha sem kellett a kisérők neve, TAJ száma, csak azt kell ráírni az utalványra, hogy kell-e kisérő, és hány fő. Nem a TB-hez, hanem az OEP-hez kell bevinni, vagy postán küldeni a kitöltött nyomtatványokat (Nagy betűkkel rajta van: Országos Egészségbiztosítási Pénztár)

Az igaz, ogy autóra csak akkor térítenek (sajnos csak 20 Ft/Km-t), ha a doki bejelöli, hogy közforgalmú közlekedési ezközön nem szállítható, de ez csak a jóindulatán múlik.

Így néz ki az utalvány:

[link]

2010. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a régi nyomtatványt, ezen se kellett a kisérő TAJ száma:

[link]

2010. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rossz volt a link:

[link]

2010. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Hidd el, tudom, hiszen havonta járunk Pestre a lányommal. Minden esetben ráírják a papírra a nevemet és a taj számomat. Ha a mami viszi, akkor az övét. Egyébként a TB az az oep, nem??? Ne aggódj, az autót is megkérdeztem és az oep-nél mondták, hogy csak indokolt esetben fizetnek autóra. Úgyhogy megalapozottan írtam, hogy nem úgy van! Egyébként ha elolvasnád az első választ, rájöhetnél, hogy nekem van igazam, mert nem 20 forintot fizetnek, bármivel mész. De nyugodtan kötözköthetsz, a kérdező meg hívja fel a dokit, ő biztos fogja tudni a teendőket.
2010. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és a belinkelt nyomtatványnak van hátoldala is!!!!!
2010. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!