Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Légzési nehézség. Mitől lehet?

Légzési nehézség. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Két napja nehezen megy a mélylélegzés. Ha előre dőlök, akkor szinte gond nélkül, de ülő vagy fekvő állapotban szinte egyáltalán nem. Úgy érzem nem telik meg a tüdőm elegendő levegővel. Az orvosom csak csütörtökön rendel, addig csak szenvedjek? Az éjszakám nyugodtan telt, nem volt semmi baj, ám reggel óta megint nehezen lélegzem. Folyamatosan fulladás érzetem van egészen addig, amíg előre nem hajolva sóhajtok hatalmasat. Az orromat is duzzadtnak érzem belülről. Mitől lehet ez? Volt valakinek hasonló tünete? Esetleg ismerősnek? Bármi segítség jól jön, kezdek szenvedni, nem akarok "hülyeséggel" az ügyeletre rohanni, de lassan már ott tartok.
2010. máj. 11. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fáztál meg? Nekem is ez volt, tele volt a légcsövem lerakódással, amit nem tudtam felköhögni, csak fulladoztam. Fekve alig kaptam levegőt. Az orrom is eldugult. Elmentem orvoshoz, gégegyulladásom van. Légzéskönnyítő kenőcsöt használok és kaptam gyógyszert, már jobb.

Persze nehézlégzés mástól is lehet, pl. szívbetegség, asztma, dohányzás.

2010. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem menj el az ügyeletre
2010. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok, egészen tavalyig aktívan sportoltam, nem dohányzom. 2 hete estem át egy lazább megfázáson, de ez most más, lehet igazad van kedves első, mindenesetre ez így nem állapot, el fogok menni orvoshoz. Fiatal vagyok és pár lépcső után úgy veszem a levegőt mint egy 80 éves szívbeteg. Remélem semmi komoly, de ha holnapra nem javul, nem várok csütörtökig, néha szinte halál félelmem van. Jól jönne ha addig is még páran megosztanátok a véleményeteket!
2010. máj. 11. 23:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!