Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Testhőmérséklet, nem bírom a...

Testhőmérséklet, nem bírom a meleget?

Figyelt kérdés

Az lenne az én gondom, hogy nem igazán bírom a meleget... és ahogy mozognom kell pl tesi órai futás... baromi vörös lesz a fejem és izzadok mint egy ló ( nem vagyok túlsúlyos)..

Ez sem túl kellemes, de az, hogy utána 3-4 óráig vörös és lüktet a fejem egyszerűen elviselhetetlen...

+ még esztétikailag sem egy szép látvány...


Valahol azt olvastam, lehet azért van ez, mert hirtelen megugrik a testhőmérsékletem .. ez így igaz ?

És lehet ez ellen tenni valamit???

Nagyon kellemetlen hiszen nem csupán vörös hanem paprikavörös és még izzadok is :(


2010. máj. 5. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A szíved rendben van amúgy?

Nem tudom, lehet, h csak a hőmérséklettől, de mért ugrik meg, és másoknak mért nem?

2010. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tudtommal rendben van.
2010. máj. 5. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Az izzadás csökkenthető azzal, hogy nem iszol tesi óra előtt. Ugyanis lényegében a vizet izzadod ki. Előtte ne igyál, hanem inkább utána és akkor nem fogsz annyit izzadni.
2010. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne ijedj meg, de lehet, hogy fel kellene keresned a háziorvosod. Ezt találtam:


Az egész testen észlelt indokolatlanul erős verejtékezés Különböző betegségek kísérő tünete is lehet: hormonális elváltozások, pajzsmirigy-működési zavarok, cukorbetegség, idegrendszeri problémák állhatnak a háttérben.

Az egész testre terjedő erős izzadással – főleg, ha egyéb, betegségre utaló tüneteket is észlel valaki – belgyógyászhoz érdemes fordulni.


[link]

2010. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! igazából már gondolkoztam rajta, hogy elmegyek ... de végül nem mentem.
2010. máj. 5. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet szimpla edzetlenség, de a meleg tolerancia csökkenése általában pajzsmirigy hiperfunkcióra jellemző.
2010. máj. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nekem pajzsmirigy problémám van és a háziorvos egyből ilyen kérdéseket tett fel hogy nem izzadok-e nagyon, nincs-e heves szívverésem. Mondjuk nálam nem jelentkeztek ezek a tünetek. De szerintem is érdemes lenne elmenni a háziorvoshoz.
2010. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:\

igaz az állóképességem nem az igazi, edzeni szoktam, leginkább hasizomra, de az állóképesség kb a nullával egyenlő...

2010. máj. 6. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!