Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 148-149 cm vagyok. Ugye nem...

148-149 cm vagyok. Ugye nem számítok törpenövésűnek?

Figyelt kérdés

18 éves, arányos, testileg fejlett átlagos testalkatú lány lennék.

Nagyon aggaszt,hogy nem nőttem magasabbra.

10 éves koromban jött meg, ekkor még a magasabb lányok között voltam a tornasorban.

De egy pár éven belül szép lassan mindenki túlnőtt és pedig megálltam a jelenlegi magasságomnál.

Különösen az iskolában érzem,hogy senki nem vesz komolyan. Pedig mindig csinosan öltözködöm, meglehetősen odafigyelek a külsőmre, jól tanulok és a céljaimra koncentrálok, mégsem találok barátokat/bizalmasokat mert úgy érzem,mindenki beskatulyáz a magasságom miatt.

Nagyon zavar,hogy nem tudom elfogadni magam.

És amikor bárhol a magasságomat kérdezik és az igazat válaszolom, olyan meglepett képet vágnak,mintha a azt mondtam volna,hogy a Holdról jöttem.

Ugye ez nem lesz hátrány a céljaim megvalósításában?

Remélem vezethetek egyszer majd egy szép városi terepjárót is és nem kell miniatűr Opel Corsakon leragadnom vezetésnél,mert "más nem passzol a méretemhez".

Ettől még egészségesnek számítok?



2017. jan. 15. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ne aggódj így is ugyan olyan értékű vagy mint bárki más ! :) és ez nem hátrány amúgy bísztosan nagyon kis helyes lehetsz az ilyen magasságoddal :) nekem pl bejönnek az alacsony lányok :) én sem vagyok magas csak 167cm 24évesen pasi létemre , és ne hagy hogy le szóljanak !,18éves vagy a szervezeted még fejlődésben van és még úgy is nőni fogsz ;)
2017. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem aggódnék ennyire, de 5-6 éve nem nőttem egy millimétert sem.
2017. jan. 15. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:
én most 24éves vagyok és 15korom óta egy kicsit sem nőttem de el kell fogadni
2017. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is ekkorára nőttem meg, és már 20 vagyok. :) Nem mondom, hogy sokszor nem kellemetlen, amikor ezen témáznak, de ezt elsősorban nekünk kell magunkban rendezni, és elfogadni. Úgyis megfogják jegyezni sokan, "furcsán" nézni, de nem szabad magadra vedd. Mert nincs miért, nem számítasz törpenövésűnek és egészséges is vagy. Nincs ebben semmi különös, csak az emberek túl dramatizálják ha valaki valamiben "más", mint a többiek.

Nem hiszem, hogy ez miatt nem lennének barátaid. Szerintem más lehet az oka, talán előbb neked kell elfogadnod saját magadat ahhoz, h mások is elfogadjanak.

Igen, valahol ez saját tapasztalat is. Én is ugyanígy voltam. Olyan szinten nem voltam kibékülve magammal, hogy ezt a környezetem is érzékelte. Azt hittem h ezért vagyok egyedül, mert talán alacsony vagyok, és mert nem vesznek ezért komolyan stb... Aztán rájöttem, hogy ez hülyeség, ha én elfogadom magamat akkor más is elfog. A belső világunkat kifele is sugározzuk, és hidd el, megérzik ha az önértékelésünkkel baj van.

Ezt meg nem mindenki tudja kezelni/elfogadni.

2017. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!