Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokat nottem 17 eves korom...

Sokat nottem 17 eves korom utan, miert?

Figyelt kérdés

180 korul voltam 2013-ban, most meg 203.


Kiskorom ota sportolok, meghozza foci, ami mellett elkezdtem az okolvivast, amire attert a hangsuly teljesen korulbelul 8 eve. Az edzom adta a tudtomra, hogy elkezdtem megint nyulni, mivel akkoriban elegge magasabb volt nalam, en meg kezdtem felzarkozni. Mivel versenyszeruen uzom a sportot, tudom, marmint tudom/selytem/egyben remelem is, hogy semmi bajom nincs, mivel orvos gyakran lat. De megis mitol nottem volna 17 utan 23 cm-et? Most 21 leszek, par nap mulva.


(Es azert teszem fel a kerdest, mert 170 korul voltam 2010-ben, 2011-ben 174, 2012-ben 178-180 korul, es utana megalltam, majd megint elkezdtem noni, de nagyon gyorsan. Es tudom, hogy mennyi cm voltam, mivel megvannak a papirok)


Az vegulis jo hir, hogy a mozgasom nem valtozott, tehat ugyanolyan jol megallok a talpamon, es az egyensulyom is tokeletes.



2016. szept. 28. 01:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress meg egy endokrinológust!
2016. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mar voltam vizsgalaton, tobbszor is, es tudtomra adtak, hogy semmi bajom. Mar egy ideje nem nottem, tehat 200+ cm-nel megaltam. De nem az, hogy aggaszt, csak inkabb elegge kivancs vagyok, hogy miert, es megis hogyan lehet ez. Ilyet en meg nem tapasztaltam, marmint nem lattam senkit szemelyesen, aki ennyit nott volna ebben a korban. Tisztaban vagyok, hogy agydaganat, meg egyeb rendellenessegek eseteben elofordulhat ilyesfajta mellekhatas, de az en esetemben ezt mar kizartak.
2016. szept. 28. 23:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Még fiúknál is elég ritka ekkora magasságnövekedés 17 éves kor után, de előfordul. Én is kb akkora vagyok, mint te, de nálam nem volt ilyen extra periódus. Én 14 évesen 177 voltam, 16 évesen 188, 17 évesen 197, 24 évesen 202. Nem kizárt, hogy núsz még pár centit, 24-25 éves korodig számíthatsz rá.
2016. szept. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2012-Ben 181 voltam, most megnéztem. Köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 29. 16:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát egy jó ideig nem igazán nőttem, majd hirtelen sokat. Ez azért eléggé furcsa volt
2016. szept. 29. 16:20
 6/9 A kérdező kommentje:
De a pontos dátumot elfelejtettem nézni.. nem mindig ugyan abban az időpontban lettem mérve, de ez már lényegtelen..
2016. szept. 29. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:
A családodban a felmenők között van ilyen magassággal valaki, ez magyarázatot adhat a kérdésedre?
2016. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, edesanyam csaladjaban ha hiszed, hanem mindenki 195+, a noket leszamitva. De a szuleim (edesapam 165, edesanyam 159) alacsonyak. Es mondtak nekem mindig is, hogy valoszinuleg magas leszek (marmint szuleim mondtak), de 17 eves kor korul ennyit noni, elegge furcsa volt, hat evi 6 cm kb atlagosan 17 eves koromtol.
2016. szept. 29. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg is van a válasz, csak annyi az érdekesség, hogy nálad más ütemben alakult a növekedés, a fiúknál főleg 16-17 éves kor között a legnagyobb a megugrás. Egy híres NBA kosarasnak volt hasonló növekedése, mint neked, Dennis Rodman 19 éves kora körül kb 178 centi volt és állítólag egy nyár alatt közel 25 centit nőtt.
2016. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!