Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van vkinek tapasztalata már...

Van vkinek tapasztalata már fűzővel (korzett) kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Anyukámat baleset érte, és eltört a csigolyája. Most döntenie kell, hogy akarja e a fűzőt (korzett) vagy nem. És nagyon fél, hogy milyen lehet azt viselni. Képeken láttuk már, de így nem lehet elképzelni.

Akinek volt/van ilyen tapasztalata, vagy rokonának, ismerősének, legyen szíves ossza meg velünk. Nagyon szépen köszönöm, anyukám nevében is!!!


17/L


2010. ápr. 23. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem kellett hordanom 11 éves koromban, majdnem 2 évig (ha jól emlékszem). Nem volt annyira gáz, és ma már biztos sokkal komfortosabbakat csinálnak (ez még 1991-ben volt).

Amúgy mi lenne a másik lehetősége anyukádnak? Hiszen eltört a csigolyája, ez nem játék...

2010. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megkérdezték h akarja e vagy sem. Úgy is dönthet h nem akarja. Csak sok helyen olvastuk már az interneten, hogy nem javasolják már a fűzőt, csak rögtön a baleset után pár nappal. És neki már 3 és fél hete volt a baleset.

Meg igazából elsőnek azt mondták h elvan törve a csigolyája, utána meg azt mondták h még sincs, most meg kiderült h 2 és 4 mm-t elcsúszott a csigolyája :S:S

Ennyit az orvostudományról.

2010. ápr. 25. 14:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy neked is személyre szabták? Neked öntötték ki? És sokat segített?
2010. ápr. 25. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze nekem is személyre volt szabva. Akkoriban még gipsszel tekertek körbe és az alapján csinálták meg a műanyag fűzőt. Nem tudom, ma milyen eljárással készül, gondolom sokat nem változott.

Sokat segített-e? Valszeg anélkül ma nem lennék itt, illetve nem tudnék járni :-) bár nekem nem volt eltörve a csigolyám, de előtte feküdtem fél évig gipszágyban és utána állhattam fel és járhattam, de csakis fűzőben. Amúgy nappal szerintem olyannyira hozzá lehet szokni a viseléséhez, hogy észre sem veszed, de az éjszaka az elég gáz. De lehet, hogy anyukádnak nem is kellene éjszaka viselnie.

2010. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, még most is így készül a fűző. Gipszel öntik ki, és pár nap múlva meg lesz műanyagból. Hát éjszaka is kell neki hordania, csak ugye fürdésnél veheti le ugye.


És a fájdalmaid ugye elmúltak?

2010. ápr. 26. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincsenek fájdalmaim, de mondom, nekem más jellegű gerincproblémám volt (nem ferdülés). Nekem egy csigolyám "sorvadt el", és gyógyszereket is kellett szednem. Nekem már a fűzőviselés előtt sem voltak fájdalmaim. Viszont azóta sincs semmi bajom a gerincemmel, mára már egy kisbabát is kihordtam gond nélkül. Pedig a terhesség is megviseli a gerincet. Ha újra ezen múlna az egészségem, gondolkodás nélkül végigcsinálnám.

Remélem édesanyádnak is segít majd.

2010. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Ma mennek anyuék megcsináltatni a fűzőt, remélem minden rendben lesz. :)
2010. ápr. 27. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!