Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez pánikbetegség, vagy valami...

Ez pánikbetegség, vagy valami szervi problémám van? (lent)

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok.

1-2 hónapja ültem a kanapén, és egyszercsak, úgy éreztem, hogy elájulok, aztán jobban lettem. Elmentem lezuhanyozni, és engedtem volna a vizet, és megint rám tört az ájulás, gyengeség érzet. Elkezdtem remegni, mivel gondolom megijedtem. Beszélgettem anyukámmal, elterelődött a figyelmem, és így jobb lett. Másnap alig bírtam elmenni a WC-ig, úgy éreztem, összecsuklik a lábam. Következő nap jobban lettem, megjött a havi vérzésem(rendszeresen, ahogy szokott) és jobban lettem, ezt betudtuk a menstruációnak. Aztán éjjel le zsibbadt a karom és fájt a szívem. Bementük az ügyeletre. Az EKG-n nem volt semmi baj, azt mondták pánikroham, hazaküldtek, B vitamint és magnéziumot javasoltak.

A szédülés, gyengeségérzet, még most is rám tör, akkor is ha épp elmúlt a menstruáciom, akkor is ha épp meg van, nem csak ha előtte állok, úgyhogy szerintem ennek nem ahhoz van köze.

Plussz, még a csontjaim is szoktak ropogni, a térdem már rég óta, mostmár a hátam, a könyököm, és néha a nyakam is.

És, a fülem is, van, hogy sípol. Az előbb lefeküdtem az ágymara és besípolt (max. 2 percig tartott, még annyi se). Ez 2-3 fordult csak elő. Ezzel kapcsolatban arra is gondoltam, hogy nől a bölcsesség fogam, és nem -e attól?

Gondolom érdekel titeket, hogy stresszelek -e valamin. Én tuljdokképpen bármin képes vagyok idegeskedni. Az iskolán (komoly terveim vannak, és szeretném azokat véghez vinni, és ehhez tanulom kell), a nagyapám tavaly meghalt (hosszú betegség után), tavaly anyukám kórházban volt-a szíve miatt, volt egy nagy vitánk apukámmal, azóta kibékültünk, de engem még mindig bánt a dolog, rosszul estek dolgok. Ezek a nagyobb dolgok, persze vannak apró baj is, de ezek a legjelentősebb.

Ezek a tünetek megaladályoznak mindenben, nagyon rossz. Nagy szenvedélyem a lovaglás, amit most szüneteltetnem kell, mert ha a lovon szédülök el, és leesek, nagy baj is történhet.

Bocsi, hogy sok lett, de úgy éreztem, mindent le kell írnom, hogy esetleg tudjatok segíteni.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. júl. 5. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen fiatalon ropog, fáj a hátad, nyakad, ott valami nem stimmel, és az simán okozhat, láb, kar zsibbadást, fülzúgást, szédülést. Igazából ezek a leggyakoribb tünetek.

Edzésterv alapján edz, ha a lábad, karod is ropog, akkor azokra is.

Hátproblémára már leírtak pár edzést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

a lovaglás nem túl jó a rázkódások miatt

2016. júl. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Klasszikus pánikbetegségtüneteid vannak, jó lenne szakemberhez fordulnod.
2016. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
43%
a ropogás nem pánikbetegség tünete, ha sokat nőttél vagy az ülőéletmódtól alakul ki a háti fájdalom, de edzéssel pár hónap, fél év és elmúlik ilyen fiatalon.
2016. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!