Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van meg rajtam kivul valakinek...

Van meg rajtam kivul valakinek ilyen gondja? Lehet ezzel valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

16 eves lany vagyok, bal kezzel irok. Ugyebar eleg sokat kell jegyzetelni az iskolaban, es nekem a gyurusujjam bal oldala kb a kormom alatt eleg csunyan eldeformalodott, gondolom a rengeteg iroeszkoz fogastol. Nagyjabol ugy nez ki, mint amikor valakinek a laban butyok lesz a magassarku cipotol, tehat ez mar szerintem csontkinoves, a kormom sem szimmetrikus.

Nagyon csunya szerintem, lehet ezzel valamit csinalni? Illetve van kozuletek olyan, akinek hasonlo a gondja?



#kéz #csúnya #eldeformalodas
2016. júl. 1. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobb kezem középső ujj utolsó ujjperc bal része nekem is ilyen. Egy pár éve viszont már nem írok olyan sokat kézzel, azóta javult. Részben szarumegvastagodás, ez a része javulhat. Íróbütyöknek hívják egyébként. Nem hiszem, hogy bármit tudsz vele kezdeni. Mondjuk én nem vettem különösebben gondnak, elfogadtam, hogy van és kész.
2016. júl. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi. Egyebkent lekopogom, hogy nekem sem tettek meg ra soha megjegyzest, csak megis olyan hulyen nez ki. De legalabb tudom, nem vagyok egyedul :)
2016. júl. 1. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon különös.


Apám is, apósom is, sógorom is és egyik fiam is balkezes. A két öregebbet átszoktatták jobb kézzel írásra, akkor az volt a szokás, és gyönyörűen írnak jobb kézzel.


A sógorom és a fiam bal kézzel ír, de semmi nem látszik a kezükön, az ujjaikon, hogy melyik kezüket használják írásra. Nem írnak olyan szépen, esztétikusan, mint az öregek írtak, de rendes az írásuk, látásra nem megmondható, hogy melyik kézzel írnak.


A jobb kézzel író embereknek sincs ilyen bütykük szerintem.


Én azt mondom, hogy helytelen kéztartással írhatsz, megpróbáltam úgy tartani a kezeim, ahogy ilyen bütyök kialakulhat.


Úgy néz ki, nem fordítottak gondot a kéztartásodra, amikor írni tanultál, és amiatt lehet. Láttam egyébként más fiatalokat is , 20 körülieket, elképesztő kéz és ujjtartással. Ez nagy baj.


De magad is megtanulhatsz helyes tartással írni. Ha nincs balkezes, akit találnál, olyat, akit rendesen tanítottak írni, akkor jobbkezes is megfelel, csak szembe kell ülnöd vele, és tükrözni, ahogy ír.


Hosszú, fáradságos munka, mint minden, amikor rossz bevett szokásokat javítunk. De megéri, mert legalább nem lesz még deformálódott. Lábon a csonttúlburjánzás évek alatt visszafejlődhet, lehet, hogy kézen is.


Megpróbálhatsz jobb kézzel is megtanulni írni. Van aki kénytelen, meg elveszítette a másik kezét, és ha nekik megy, akkor neked is sikerül. Csak sok munka, kitartás, gyakorlás kérdése.

2016. júl. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!