Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek mi a tapasztalatotok...

Nektek mi a tapasztalatotok Szegedi SBO, Sürgősségiröl?

Figyelt kérdés
nekem vegyes a tapasztalazom. föleg a sok várakozással van gond.

2016. jún. 19. 11:34
 1/3 anonim válasza:
82%
Ami ott megy az nevetséges. Egyszer mentem tobbször nem is fogok, inkabb haljak meg a fajdalomba. Elmentem mert véres volt a vizeletem es egyeb gondjaim is voltak. Jo.. Bejelentették hogy varni kell, mondta persze varok. Ekkor meg teljesen normalisan alltam hozza a dolgokhoz, habar mar elege az is fura hogy sorszamot adnak mint valami hivatalba.. Vagy nem is tudom. Tehat vartam 1 orat... 2 orat... Na jo letelt az az 5. Óra is.. Tehat vegre behívtak, jo beultem, elmondtam hogy mi a bajom, erre rakotottek egy infuziora. Arra hivatkoztak hogy biztos meg faj, mondom ez az ido alatt mig varakoztam elmult a fajdalom, habar ez edig is igy volt hogy fajt aztan elmult de a veres vizelet meg volt. Tehat adtak neked infuziot fajdalomcsillapitoval ugy hogy nem is fajt mar.. Ez volt este 11 órakkor.. Azutan ejfelkor mondtak hogy jo levesznek az infuziorol latjak mar nem faj.. ( ezt mondtam nekik eddig is hogy feleslegesen ne nyomjak belem, mert csak a szervezetemet rontja el) vettek vert is nyilvan , az eredmenyt hajnali 2-kor hoztak.. Aztan elkuldtek ultrahangra is, hajnali 4 kor sorra kerultem, megcsinaltak 5 perc alatt, aztan azt mondta nekem az orvos hogy hat sajnaljak de erre az eredmenyre varnom kellene egy kicsit, az a kicsi 1 oraval kerobb sem bolt meg, ekkor felkeltem odamentem hozzajuk hogy lehetne e ugy hogy hazamegyek alszok egyet es visszamegyek az eredmenyert, hat persze hogy nem lehetett, reggel 7:34 perckor kihoztak az eredmenyt. Ezt kepzeld el ugy hogy este 8 kor mentem be.. Ez mar nevetseges szerintem :)
2016. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sajnos nekem is ilyesmi a tapasztalatom csak engem a mentö vitt be majd egy oráig várakoztattak. utánna sok vizsgálat de mindegyikre sokat kellett várni. kb 4-5 ora mulva adtak csak fájdalomcsillapitot.
2016. jún. 20. 20:44
 3/3 anonim válasza:
62%

A sürgősségi nem a gyorsasági! Úgynevezett triage rendszer van,a betegeket súlyosságuk szerint osztályozzák.A várakozási időt növeli,ha a betegek 80 százaléka olyan panaszokkal toppan be,amit a háziorvos kellene első körben ellásson.Pl.egy húgyúti fertőzést!

azt gondolom,hogy csakis az életet veszélyeztető,vagy gyors ellátás nélkül bekövetkező maradandó egészségkárosodás tartozik a sürgősségi osztályokra.Nem kell csodálkozni,hogy sokat vár,aki fa....sággal megy oda.A kedves beteg nem tudhatja,hogy éppen újraélesztés folyik valamelyik folyosón...Gondolom az sem mellékes,hogy pár óra alatt ott elkészül több olyan diagnosztika (uh,labor,rtg,CT)amire hónapokat várna a kedves páciens...

2017. nov. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!