Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiány esetén nektek mi az...

Vashiány esetén nektek mi az ami a legjobban bevált?

Figyelt kérdés
Vitamin vagy másféle táplálkozás?
2016. máj. 30. 01:38
 1/5 anonim válasza:
Nekem a Humet-r nevű készítményt ajánlották, én még nem próbáltam ki, de az ismerősi körömben idáig mindenkinek bevált, akinél a sima vastabletta nem szívódott fel.
2016. máj. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Martofel folsav.


Mikor durván vashiányos voltam, akkor intravénás vasoltásra jártam

2016. máj. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem vashiányom van (volt?), de az anémiánál még nem tartottam, csak nem voltak jók a laboron a vas értékek. A körzeti orvos azt mondta, hogy a Maltofert egyelőre még nem írná fel, mert kellemetlen mellékhatásai tudnak lenni, kezdetnek nyomjam magamba a Béres cseppet hónapokig, aztán meglátjuk. A Béres cseppben a Maltoferhez képest elég minimális mennyiségű vas van, úgyhogy szkeptikus vagyok, de majd meglátjuk a következő laboron. Most napi 3x40 cseppet nyomok, ami nem kevés és ez csak 13 mg vas, míg egy darab Maltofer tabletta 100 mg vas. Nekem gyanús, hogy ez nem fogja helyretenni a vas értékeimet, legfeljebb szinten tartja, de majd kiderül. Végül is nem érzem magam rosszul.
2016. máj. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Maltofert kaptam vashiányos vérszegénységre. A táplálkozás sok húst jelentene mivel a zöldségekben lévő vas felszívódási aránya siralmas, úgy 10-20%, hiába van a sóskának is magas vastartalma ha az oxálsav miatt nem szívódik fel. A húsok fedezik a vas szükségletet de nem adnak akkora többletet, amivel a vashiányt kezelni lehet. Kivéve ha csirkemájat ennél mindennap.. Szóval ha nem túl enyhe a vashiány és vérszegénység is társul hozzá, akkor kevés a táplálkozás magában.

Amikor elkezdem magamon tapasztalni a vashiány tüneteit akkor béres cseppet szoktam általában évente 1x pár hétig és így most evek óta nincs vashiányom, korábban 1-2 évente volt. A vashiány eleinte vérszegénység nélkül van csak éppen nem általános tünetekkel. Ha már fáradékony vagy az már vérszegénység.

2016. máj. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A piacon kapható legtöbb természetes anyagot tartalmazó vaskészítménye a Floradix Kräuterblut szirup.
2016. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!