Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vas érték normális...

Alacsony vas érték normális hgb értékkel?

Figyelt kérdés
A vasam elég alacsony, viszont a hemoglobin szintem normális. Azt mondta a doki, hogy ez így nem valós vashiány. Akkor mitől lehet?
2016. ápr. 26. 12:41
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Uhh, nekem 3,5 volt ˙-˙


De szerintem ez az infúziós dolog ez nem valid, mert csak egy * volt az érték mellett, és 12-31 lenne az egészséges tartomány.


Egyébként válasz a kérdésedre: igen is vashiány, és igen is probléma. A szervezetednek nem csak hemoglobin formájában van szüksége vasra.


Hogy mitől lehet? Nem megfelelő étrend, vagy bizonyos étrendkiegészítők szedése is okozhatja. Pl ha sok cinket szedsz, az kiszorítja a rezet a szervezetetből, ami viszont fotos szerepet játszik a vas haszlosításában. Szóval lehet rézhiánytól vagy C-vitamin hiánytól is.

2020. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Én Maltofert szedtem , mert alacsony volt a vasam. 5,6 . Közben szedtem kollagént ami cinket tartalmaz. Akkor nekem a napi cinkbevitel miatt nem szívódott fel a vas ?
2023. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nem is tudtam , hogy az állandó cink bevitel okozhat ilyet.
2023. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!