Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vas érték normális...

Alacsony vas érték normális hgb értékkel?

Figyelt kérdés
A vasam elég alacsony, viszont a hemoglobin szintem normális. Azt mondta a doki, hogy ez így nem valós vashiány. Akkor mitől lehet?
2016. ápr. 26. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor mi, ha nem vashiány? Mennyi az az alacsony egyébként? Nekem is volt ilyen, az enyém elég alacsony volt, és szednem kellett három hónapon át a vasat.
2016. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nananana. a vas értékét radikális mértékben tudja ingadoztatni pl egy fertőzés is, de olyan mértékben hogy akár a minimum alá és a maximum fölé is elmehet, miközben egyéb értékeke maradnak normálisak.

úgyhogy én először ott néznék körbe. egyébként milyen doki mondta? feltételezem, nem hematológus.

2016. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vashiány. Normális hemoglobin szint mellé egyszerű vashiány. Alacsony hemoglobinnal pedig vashiányos vérszegénység lenne. Normális hemoglobin szint mellett nyilván a vérszegénység tünetei elmaradnak, de attól a vér vas szintje lehet alacsony.
2016. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szabad vas értéknek nincs olyan nagy jelentősége, pont ,mert ingadozó. A ferritin, transzferrin telítettség és oldott transzferrin receptor értékek többet mondanak
2016. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-nál a pont. Nekem is volt ilyen vashiányom, ha nem szednék kúraszerűen rendszeres időközönként vasat, most is lenne. Nők különben hajlamosak is vashiányra. Nekem speciel a hajam hullott miatta.
2016. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Háziorvos mondta, tőle kértem beutalót. Pikkelysömim van, meg elég pattanásos vagyok mostanában, aztán fél évente szoktam csináltatni egy vérvételt, csak eddig nem volt benne a vas. Hát 9-26 a referencia érték, nekem meg 6,6. Annyira nem vészesen alacsony, csak fura, hogy szerinte így nem vagyok vashiányos:D
2016. ápr. 26. 16:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Még az EO, meg az eozinofil abszolút alacsonyabb valamennyivel mint a határérték, de arra is azt mondta hogy nem baj. :D
2016. ápr. 26. 16:18
 8/13 A kérdező kommentje:
Ilyen transzferrin pedig nincs a leleten.
2016. ápr. 26. 16:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát, az eléggé alacsony. Nekem 6 volt, és azt mondta a belgyógyász, hogy szednem kell a Neo-ferro Folgammát minimum 3 hónapig. 5 körül már az a szint van, amikor infúzióval kell pótolni a vasat.
2016. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Bár már régi a kérdés, nekem 5,1 umol/L volt a vasam értéke, nem kaptam infúziót, és csupán enyhe vashiánnyal hazaengedett az orvos. :D
2018. aug. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!