Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epilepszia? Hogyan zajlik egy...

Epilepszia? Hogyan zajlik egy Neurológiai vizsgálat? 20/F

Figyelt kérdés

Múltkor voltam fogorvosnál, beadta az érzéstelenítőt majd rá 3 percre elájultam és epilepsziás roham félét produkáltam, tehát remegtem. Nagyon izgulós típus vagyok, régen általános iskolába mikor a tanár biológia órán a csontokról magyarázott, attól elájultam. Szóval nagyon nem bírom az ilyet. Szóval elküldtek vizsgálatra ez miatt, a fogamat így meg sem tudták csinálni. Kérdés az, hogyan zajlik egy Neurológiai vizsgálat annyi idős kornál, amilyen én vagyok???

Válaszokat köszönöm.



2016. márc. 30. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Sztem az izgulos reszet valahogy rendezd el magadban, h jobb legyen. Gondolj arra, h amik miatt izgultal, utolag olyan kis apro dolgok, es nem volt erdemes. Mindezen tul vagy, es ha nem izgultal volna, ugyanugy tul lennel, csak mennyivel kellemesebben elted volna meg...


Nekem kb 6-7-8 evesen volt EEG vizsgalatom, amin ugy tudom, az epilepszia lehetöseget is vizsgaltak. ElektroEnceFalogramm, es ha rakeresel, nezz is utana, ez lesz-e es reszletekbe menöen mindent, ami talan megnyugtat es ismerve elöre mindent, nem izgulsz.

En arra emlekszem, a fejemre erösitettek elektrodokat több ponton körbe-körbe, erre kellett rafeküdni egy masszazsagyhoz hasonlo agyra, vagy amin a betegeket viszik a korhazban. Szem lecsuk es probalt ellazitani a doktornö, ami persze nem nagyon sikerült neki. Nem ereztem, h annyira szivere venne, h ellazitson, inkabb mintha a munkaideje veget varna, unottnak ereztem, igy magamban ez inkabb nevettem, h na megint egy szakmajat "szivböl" (?) vegzö... szoval nem sikerült ellazulnom, de nem is volt annyira lenyeges neki sztem. meg arra emlekszem, h a doktornö csillapitgatta anyut, h ez idöbe telik, nyugi, ez nem 5 perc. (Talan max. fel ora lehetett.) Mai fejjel persze kihasznalva az idöt, a tengerpartra gondolnek vmi nagyon kellemes dologra, tenyleg lazitanek, esetleg megkernem, h inkabb ne mondjon semmit, majd en magam megprobalom.

Szoval az egesz nyugis es kellemes. Az elektrodak nem fajnak, semmi különös nem törtenik, csak majd utana kapsz egy papirt, amin az latszodik, h az agyad mikor melyik hullamon mozgott.

2016. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Izgulos reszet... - elsö bekezdest ugy altalaban az eletre gondoltam, h rendezd at magadban. Sokkal jobban fogod erezni magadat! Ami megtörtenik, az amugy is meg fog, kar ezert izgulni. Igazabol az izgulas a dolgokon semmit sem valtoztat, csak rajtad, annyit, h rosszabbul erzed magad.

Orvosi vizsgalatoknal spec. meg arra is gondolhatsz, h mindez ERTED, az egeszsegedert törtenik.


Es nem tul sok közöm van az egeszsegügyhöz, de en inkabb enyhebb panikrohamra tippelek... Bar lehet, h elöbb ki karja zarni az epilepsziat, vagy mas vizsgalatokat is, es utana nezeget ilyen iranyba.

1.

2016. márc. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!!!
2016. márc. 31. 05:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy zajlik, mint bármely más korosztálynál. Egyébként nem kell félni, semmi fájdalmasat nem fognak veled csinálni. :) Ha elmész a neurológushoz, valószínűleg kikérdez majd a rohamodról/rohamaidról, hogy mikor jöttek elő, mennyi ideig tartottak, stb. Meg reflex és egyensúly vizsgálatokat végez rajtad. Ezután kapsz majd beutalót a vizsgálatokra. Ha epilepszia gyanúja áll fent, akkor az EEG-re tuti el kell menned. Ahogy az előző válaszoló írta, pontosan úgy zajlik. Kb. 20-30 perces az egész, teljes nyugalomban kell feküdnöd egy helyben, és nem szabad mozogni. Az egyetlen kellemetlenség, az a villogó lámpa, amit a vizsgálat vége felé bekapcsolnak, de ezt is ki lehet bírni. Illetve, némely esetben videóra is veszik a vizsgálatot, ennek a tudata okozhat még némi frusztrációt. Engem anno elküldtek CT-re is, biztos ami biztos alapon, szóval ez sem kizárt. Vérvételre is lehet számítani. Nagyjából ennyi az egész. Ha van még valami kérdésed, írj nyugodtan üzenetet :)
2016. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csá! Nekem 20 évesen volt alvás megvonásos EEG vizsgálatom, ez annyiból állt, hogy...

Befeküdtem a kórházba 5 napra, első éjszaka nem hagytak aludni, utána reggel rákötöttek az EEG-re (rám adtak egy fura sapkát, amit rákötöttek egy számítógépre) és ott kellett feküdnöm kb fél órát mozdulatlanul, és folyamatosan mondogatták, hogy ne aludjak, meg próbáljak ne gondolni semmire. Aztán 4 napig még ott tanyáztam a kórházban, utána megkaptam a zárójelentést és mentem haza. Nem kell félni semmitől, nincs semmi fájdalmas vizsgálat, én is paráztam előtte, de lazaság volt az egész, összehaverkodtam a nővérekkel és egész tűrhetően eltelt az a pár nap, leszámítva az ehetetlen kajákat...

2016. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!