Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kell "hálapénzt" adni a...

Kell "hálapénzt" adni a nővéreknek? Hogy odafigyeljenek rám, kedvesek legyenek stb? ha igen mennyit? és mégis hogyan?

Figyelt kérdés

2016. febr. 23. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés. van aki tényleg kedvesebb lesz utána, estleg külön is megkérdezi nem -e kell valami. de van aki ugyanúgy fog kezelni mint a többi beteget.

de alapjában véve igaz, hogy aki perkál azzal jobban bánnak.


hogyha nem veszélyes műtét, akkor én csak annak adnék aki alapjáraton kedves és emberien bánik velem. ha ez kiderül, akkor én akkor adok zsebbe pénzt. hogyha egy bunkó és durva nővérről van szó, akkor biztosan nem adnék. de aki megérdemli attól nem sajnálom, hiszen tudjuk,hogy milyen kevés a fizetésük.

2016. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én múltkor 2,5 napot voltam, egy nővér volt ugyanaz, a többi más volt, nem adtam pénzt, így is mindenki kedves volt.
2016. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha adunk, azt hogyan? csak csusztassam a zsebébe? nem tudom már egy napja ezen bosszankodom :/
2016. febr. 23. 17:36
 4/11 anonim ***** válasza:
A mamámék a nővéreknek csak jobbfajta csokit meg bonbont visznek.
2016. febr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csokit már vettem én is, mondjuk én nagy milkát vettem mert nekem ez a kedvencem, ugyh magambol indultam ki :/ de ezt is hogy adjam át? nekem ez annyira kinos :( és egyedül leszek szam meg se kérhetek valakit h adjon vagy fizesen nekiek:(
2016. febr. 23. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Szerintem ha meg leszel elégedve, akkor adj, amit jónak látsz. Tény, hogy botrányos a fizetés az elvégzett munkához képest, ezért aki megérdemli, annak adhatsz.

Én nagyon betegközpontú vagyok, a civil életemben is foglalkozom emberekkel, kommunikációval, így igazából nálam alap a kedvesség, gondoskodás. Én nem szoktam elvenni pénzt, mert annyira még nem vagyok "rászorulva", de amikor a nap végén vagy az eltávkor egy köszönömöt kap az ember a betegétől, hozzátartozójától, az nagyon sokat ér. Aki meg nem áll úgy anyagilag, hogy megengedhesse magának, az ne adjon pénzt, egy köszönöm is elég a legtöbb ápolónak.


(Nagyon örülök, hogy vannak még rendes, gondolkodó és empatikus emberek, akik itt kommenteltek. Az ilyen hozzáállás sokat segít nekünk is, hogy hálásak az emberek a munkánkért.)


egy ápolö

2016. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szerintem minden normális beteg hálás a kedvességért az odafigyelésért, a munkájukért! ön hol dolgozik? én alapbol szeretem meghálálni, ha kedvesek velem, bármilyen módon is. de ilyen helyzetben még nem voltam, természetesen ugy készülök, hogy ahogy tudom meghálálom, akár egy kis csokoládé, akár pénz. de hogyan kell ezt átatdni, hogy se a ápolónak, se nekem ne legyen kínos? alapjában nagyon zárkózott ember vagyok, így tényleg ötletem sincs hogy kell ezt csinálni?!
2016. febr. 23. 18:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kell. Inkabb ha elmesz az osztalyrol haza, akkor egy csokit, kavet, ilyesmit egy kis ajandekszatyorban atadni, vagy gyumolcsot es kesz. :) De ha tenyleg penzt szeretnel, csak koszond meg es dugd a zsebebe. (Bar amugy nekem kellemetlen szokott lenni, mert van, aki megsertodik, amikor ellenkezem. Szoval nem tudom mi a helyes.)

Hogy hol dolgozom, azt nem szeretnem kozzetenni, de Szabolcs- Szatmar- Bereg megyeben


(az apolo)

2016. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyukám nagyon sokat volt kórházban és akkor egyszer sem adtam pénzt a nővéreknek (orvosoknak sem), viszont valami apróságot, desszertet, kávét, teát sokszor adtam. Volt olyan, hogy süteményt sütöttem és úgy vettem észre, hogy ezeknek mindig nagyon örültek. Sohasem személy szerint egy nővérnek adtam, hanem a "csapatnak", amit ott bent a munkahelyen fel tudtak használni. Valamiért nekem az volt az érzésem, hogy ez a módja a hálának nem olyan kellemetlen annak sem, aki kapja és annak sem, aki adja.

Nekem személy szerint nagyon kevés rossz tapasztalatom volt, azt mondanám, hogy 90%-ban nem tudok rossz dolgokat mondani a kórházban dolgozókra, persze mindig van néhány kivétel, de hol nincs? Sohasem vettem azt észre, hogy azért nem tettek meg valamit anyukámnak, vagy azért nem lettek volna kedvesek vele, mert nem csúsztattam borítékot a zsebükbe.

2016. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Èn is ebben a megyèben èlek. tavaly volt egy missed ab.os sajnos, ès azota vagyok ennyire ràparàzva a dologra, mert az altato orvos neki allt a ferjemnek, hogy vele mèg nem beszèlt senki. kèrdezte a fèrjem a noverektol, hogy az a problema, hogy nem fizettunk neki? es azt mondtak valoszinuleg. a ferjem fizetett az apoloknak es mindenki elfogadta. most debrecenbe lesz mutetem, ott nem tudom mire szamitsak, ki-mit vàr el.
2016. febr. 23. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!