Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jobban megismern...

Hogyan tudnám jobban megismerni önmagam?

Figyelt kérdés
24/L
2016. febr. 22. 09:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Igazából szinte semmit nem tudok magamról.Nem tudom milyen ember vagyok.

Mostanaban azt vettem észre magamon, hogy mindenkit magam fölé helyezem, magamat lealacsonyítva. Pedig régebben ez pont fordítva volt.

És ez miatt beszélgetni sem tudok az emberekkel. Nem tudok mit mondani, félek attól hogy hülyeséget mondok.

Ha beszélgetek valakivel állandoan azpn jár az agyam hogy vajon mit gondolhat rolam.. biztos teljesen idiótának tart vagy butának.

2016. febr. 22. 10:03
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy nincs kifejlett személyiséged, semmilyen sincs. Persze ez nem olyan dolog, ami kifog fejlődni. Van aki már fiatalabb korában ismeri magát, tudja, hogy mit akar.

Többnyire azok tudják, hogy mit akarnak, akiknek nem az őket közvetlenül érintő körülmény határozza meg ezt.


Van aki álomszerűen fogja fel a saját személyiségét. Pl. beképzel magáról tulajdonságokat, vagy célokat, és ezeken éli bele magát, hogy ő olyannak érzi magát, de közben az élethelyzetei nem engedi meg, hogy megkapja amit akart, ilyenkor bármennyire is erőlködhet azon, hogy ő "olyannak hitte" magát.

Régebb nekem is voltak olyan félelmeim, hogy butának érzem magam, rájöttem, hogy attól igazán buta az ember, ha a saját életét nem tudja kezelni. Ami lényegében arról szólna, hogy abból kell kihoznod valamit, ami adott, ami van neked. A másokhoz való viszonyíttatás lehet üres, hogyha nem tudod, hogy mid van neked, de a lényeg, hogy csak is ez alapján tudsz biztos pontból kiindulni. Hogyha álomszerűen fogod fel az egészet, egy idő után gond. Szerintem az vagy amit gondolsz, amit csinálsz, amivel foglalkozol, és ami érdekel. Ebben mi olyan bonyolult? Ezen semmit sem kell megismerni, ha eleve nem csinálsz semmit, vagy nem érdekel téged semmi (max. az üres másokhoz hasonlítgatás). Esetleg próbáld ki magad dolgokban, és fogadd el az eredményt, amit sikerült kihozni belőle.


Mi van ha talán csak nem mered belátni, hogy milyen ember vagy, nem tudod elfogadni a választ, ha lenne is? Pedig alap dolog elfogadni. Ezután nézek szembe azzal, hogy tetszik-e a válasz? Ha nem tetszik, még formálhatok, változtathatok valamit.

2016. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Kevesebbet agyalj azon, hogy ki vagy, lépj ki a való életbe, és kezdj olyan dolgokat csinálni, amikbenörömödet leled. Menet közben megfogod ismerni önmagad. Nem vagy senki lábtörlője, neked is megvan a tálentumod, csak meg kell találnod. De ne görcsölj rá.
2016. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kezdj el naplót vezetni nekem sokat segített
2017. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!