Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon ki van száradva a...

Nagyon ki van száradva a fejbőröm, testápoló rákenése orbitális hülyeség lenne, vagy esetleg használna?

Figyelt kérdés

Nem egy vakolat testápolóra gondoltam, hanem csak éppen hogy... Viszket a fejbőröm , és érzem, hogy ki van száradva.

Voltam már hajhyógyásznál és bőrgyógyásznál is. Az előbbi azt mondta , vízhiányos a fejbőröm, az utóbbi nem mondott semmi érdemlegeset...

Természetes összetevőjű samponnal mosom, amit màr régóta használok.



#viszketés #testápoló #Fejbőr szárazság
2016. febr. 11. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Fordíts nagyobb figyelmet a belső szerveid felé, azonkívül a vékonybelet is vedd tudomásul, hogy létezik.
2016. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2016. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne kend testápolóval a fejbőrödet. Az nem odavaló.

Viszont igyál több folyadékot és kérj a bőrgyógyásztól a fejedre való krémet a szárazságra, viszketésre.

És igen, nagyobb gondot érdemes fordítanod a táplálkozásodra minőségére / mennyiségére, mert a helytelen táplálkozás belszervi problémákat hozhat létre, akár közvetetten vagy közvetlenül fejbőr tüneteket is. Ebben dietetikus fog segíteni.

2016. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nos, eloszor is koszonom mindenkinek a hozzaszolast.

De, napi 3 litert megiszom( ez tuti mert ki is meregetem kulacsba)

Es szerintem tok normalisan taplalkozom. Nem eszem tomenytelen cukros dolgot, es masok mindig kinevetnek , hogy mennyire korulmenyes, ahogy odafigyelek allandoan, hogy mit es hogyan eszem.

Szoval nem tudom,de ha tenyleg ott a problema akkor hogyan vizsgaltassam ki?

2016. febr. 11. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Már egy ideje van ez a biz. kiszáradás, viszketéssel. Megfelelő mennyiséget iszol és jól táplálkozol szerinted, de még a samponra is figyelsz. Mégis van tüneted.

Elmondom mit tennék:

Először is kérnék egy laborbeutalót. A háziorvosnak mondanám, hogy minden szervemet szeretném megnézetni. Nyugodtan említsd meg a fejbőrödet.

Aztán a laboreredménnyel visszamennék a háziorvoshoz. Ha talál valamit, kezeli.

Ha a háziorvosi kezelés után nem változik a fejbőröd állapota vagy nem kellett kezelés, mert negatív lett az eredmény, elmennék egy másik bőrgyógyászhoz. Erről mind beszélnék vele (megfelelő a táplálkozásod stb.). Ha azt mondja, semmi betegség okot nem lát, de azért felír valami bőrnyugtatót vagy nem ír fel semmit, akkor nagy valószínűséggel pszichés eredetű és ebben pszichológus tud segíteni.

Ha meg beszél a doki X betegségről, akkor azt úgyis kezelni fogja.

Kicsit macerásnak tűnik, de én, mint egészségügyis ezeket lépném meg.

2016. febr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kevesebb mint egy honapja csinaltattam teljes verkepet es vizeletet is.

Minden rendben volt..

Stresszesnek stresszes vagyok, ha ez okozhat ilyet, akkor hurrà...

Mert tényleg odafigyelek magamra... Egyebkent a viszketes nem katasztrofalisan elviselhetetlen, tehat nem allandoan kaparaszom a fejem... Harom naponta mosok hajat, es az utolso napon a legdurvabb a viszketes.

Borgyogyasz egyebkent irt fel ra szteroidos(!) trutyit, de az csak rontott a helyzeten, ugyh abba hagytam a hasznalatat.

2016. febr. 11. 18:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja es hozzateszem ugy irta fel, hogy nem tudta mi a bajom.... Szoval cseppet nevetseges.
2016. febr. 11. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy abbahagytad a szteroidos trutyit.

Hormonvizsgálatokat érdemes lenne kérned (női, ffi, pajzsmirigy) és vitamin / ásv. anyagokat is nézzenek meg.

Változtatnék a samponon, akármennyire is természetes az összetevője.

Más bőrgyógyásztól kérnék véleményt.

Allergiavizsgálatot is talán végeztetnék.

Vannak olyan ételek, amik vagy az egész testen vagy biz, helyeken válthatnak ki bőrviszketést az arra hajlamos egyéneknél. Kísérletezhetsz, melyik étel / ital fogyasztása után erősebbek a tünetek.

Ha minden negatív, akkor mindenképpen pszichológiai segítséget kérj.

2016. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaidat! Igy fogok tenni
2016. febr. 11. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!