Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félek, hogy bőrrákom lehet,...

Félek, hogy bőrrákom lehet, időpontom bőrgyógyászhoz még nincs, addig mit tegyek, hogy ne rettegjek?

Figyelt kérdés

Nyáron lett egy új anyajegyem. Nem kiálló, a napozások után jött ki. Nagyon sötét barna/fekete, nem sebes, vagy ilyesmi, de aggaszt. Üzemorvos és háziorvos látta eddig, ők első blikkre azt mondták, nem tűnik kórosnak, de én nagyon Félek, mert volt már néhány rákos megbetegedés a családomban. A bőröm amúgy mindenhol máshol szép. Mit tegyek? Nem akarok folyamatosan rettegni, hogy bőrgyógyászhoz kell menni, és nem tudom, mennyire rossz dolgokat mond majd...


21L



2016. febr. 6. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérj időpontot, rettegni meg nem kell. A bőrrák nem egyik napról a másikra alakul ki, ha ez még friss dolog, akkor még ha kóros is lenne, akkor is időben el tudják csípni a nagyobb bajt.

Csak ne várj most már vele.

2016. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyár végén tűnt fel, mikor egy ideig szoliztam (kb 3 alkalommal), meg napon is sokat voltam, a bőröm is nagyon le volt barnulva. A mérete sem változott, meg semmi, de akkor is nagyon Félek, már nem tudom, mivel nyugtassam le magam.
2016. febr. 6. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Két orvos látta már eddig, akik oké, hogy nem bőrgyógyászok, de azért egy elrákosodott anyajegyet még ők is felismernek! És azt mondták, hogy nem látják kórosnak. És nem nő, nem változik, tehát olyan, amilyen volt is. Magyarul egyedül te látod kórosnak, bepánikoltatod magad. Ennek semmi értelme!

Kérj egy időpontot mondjuk hétfőn és majd megmondja a bőrgyógyász, hogy mi van.

És mondom, ilyen rövid idő alatt nem fog baj történni. Mert a rák nem pár nap, vagy hónap alatt alakul ki (pláne nem lesz áttétes úgy, hogy valaki belehaljon) és amúgy is, ha gond van, kezelni tudják, ott van a gond, ha valaki nagy ívben tesz rá és sosem megy el orvoshoz.

2016. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy kb olyan mint egy szeplő, bőr alatt van, vagy hogy mondjam. Napfénytől szeplők is jönnek ki rajtam, de ahogy fakul a bőröm színe, eltűnnek. Ez csak azért aggaszt, mert sötétebb, mint a többi anyajegyem, és máson is láttam már Ennyire sötétet, de van bennem egy félsz, hogy talán a 2 orvos elnézte...Úgyhogy most nagyon izgulok, hogy hétfőn tudjak időpontot szerezni.
2016. febr. 6. 17:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha látnád, hogy nekem milyenek vannak!

De járok bőrgyógyászhoz rendszeresen, orvos is lát azért rendszeresen és nincs kóros anyajegyem!

Pedig nagyon sok is van rajtam.

Ne parázz már ennyire!

2016. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálok megnyugodni. Ha úgy van,majd kikönyörgöm, hogy szedjék le, ne féljek tovább. :D
2016. febr. 6. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!