Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adhatok vert nathasan?

Adhatok vert nathasan?

Figyelt kérdés

Holnap a suliban veradas lesz es szeretnek adni.

Viszont picit kezdek nathas lenni es kapar a torkom. De nincs laz se hoemelkedes se semmi.

Ha nem lehet akkor miert nem? Marmint mi a konkret oka?


19/L


2015. dec. 7. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy lázas, akkor igen, még segíteni is fog a gyógyulásban egy kis vérfrissítés.
2015. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A konkrét oka a te testi egészségednek a védelme. A felnőtt embereknél már nem biztos, hogy belekötnek egy kis náthába, de fiatalokat általában ilyenkor nem szokták hagyni.

Ha betegeskedni kezd az ember, akkor gyengül az immunrendszere. A véradás szintén legyengíti egy kicsit a szervezetet. A kettő együtt nem feltétlenül nyerő, ezért a te érdekedben sokszor inkább azt mondják, hogy így ne adj!

2015. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaaa hat engem az nem erdekel

Most egy kis betegseget kibirok,de legalabb adok vert..

En azt hittem azert nem lehet mert a korokozok bekerulnek a verembe es igy ezaltal hasznalhatatlan lesz.. :))

2015. dec. 7. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:

nem adhatsz

a kérdőíven rajta van, hogy "egészségesnek érzed-e magad?" erre nem tudsz jelenleg igennel válaszolni, tehát ki fognak zárni a véradásból + a doki is megnéz

2015. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Le lehet tagadni bármit. Az más kérdés, hogy van-e értelme a saját károdon segíteni másnak. 25 éves nő vagyok, 10-szeres véradó és igen. Nekem is meg kellett anno magyarázni, hogy nem kell ezt mindenáron. Jelez a tested, ha valami nincs rendben és ilyenkor nem érdemes erőltetni.

Én egy éve nem voltam, mert volt egy tüdőgyulladásom. Azt is letagadhattam volna miután a tüneteim elmúltak, ahogy a láthatatlan helyen lévő tetkót, kullancsot, gyógyszerszedést, bármit le lehet... Mindig csak az a kérdés, hogy megéri-e?

Akartam menni szombaton én is vértadni, erre brutális fejfájással keltem. Ettől függetlenül adhattam volna, de nekem nem ér annyit, hogy tönkretegyem magam. Még akkor sem, ha másnak az életet jelenti ez a mennyiség. Ezt minden véradónak meg kell tanulnia!!! Majd megyek akkor, ha jól leszek. Menjél te is akkor, ha teljesen egészségesnek érzed magad!

2015. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!