Stroke utáni rehabilitációra ötletek?
Idős rokonom szenvedett stroke következtében féloldali bénulást, jelenleg nem képes egyedül felülni, ellátni magát. A Szent Imre kórház rehabilitációs osztályán kezelik, de sajnos az orvosa át akarja utalni a krónikus osztályra, mert véleménye szerint a beteg elutasító a terápiát illetően (nem iszik eleget, nem hajlandó megfelelő motiváltsággal részt venni a feladatokban, mint pl. hosszabb, gyakori ülés). A krónikus osztályon a rehabilitáció elmaradna, sima ágyban végzet gyógytorna mellett csak fektetnék, max. a spontán javulásra tudna számítani.
A rokonom ugyanakkor úgy érzi, megalázó módon bánnak vele, "nem hagyják békén", és nem ismeri fel, hogy a kényelmetlen, adott esetben fájdalmas kezelések nem az ő kínzására, hanem a gyógyulásért történnek.
Van valakinek javaslata, érdemes-e más rehabilitációval foglalkozó intézményt keresni, ahol eredményesebben lehetne motiválni a beteget, adott esetben fizetős ellátás keretében a számára elfogadhatóbb körülmények között folytatni a terápiát?
Kár ilyen helyzetben a kórházra haragudni. A beteg motiválása nem feltétlenül az ő feladatuk. Ha nincs akarat és kitartás, gyógyulni vágyás a rokonodban, akkor máshol sem fognak tudni igazán mit kezdeni vele, maximum lenyúlják a pénzeteket és megpróbálják rábeszélni, de ha nem, hát nem... Ez így könnyen átmehet egy pénznyelő dologba, aminek nincs értelme.
El kellene beszélgetni a rokonnal arról, hogy mit akar kezdeni magával!? Jó ez az állapot neki így? Nem akarja újra használni a lebénult testrészeit?
Én szerintem egy pszichológushoz vinném először, hogy megpróbálja átformálni a hozzáállását. Utána keresnék olyan rehabot, ahol tudnak vele mit kezdeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!