Milyen betegség/probléma lehet ez aminek nem találják az okát a páromnál?
Párom (31/L) hosszú idő (2-3 év) óta minden reggel úgy ébred hogy köhögési rohamot kap. De nap közben nem köhög meg semmi. A köhögési rohamkor "shleim" is jön föl tehát nem száraz köhögésről van szó.
Volt allergiavizsgálaton, légzésfunkción, tüdő röntgenen, de mind negatív lett!
Lecseréltük az ágyunkat vadi új habszivacs matracosra és párnákat takarókat is tollról műszálasra, semmi változás.
A háziorvos már azt próbálja bemagyarázni hogy "pszichés" alapon van, mert egyébként vannak ilyen problémái is. De ezt én a felköhögött shleim miatt és attól hogy kivétel nélkül mindig jelentkezik, és csak reggel, és akkor is ha elutazunk is, ezért ezt nem hiszem el. (Avagy akkor mit köhögne föl ha pszichés alapon van, ektoplazmát?)
Leírom pár egyéb baját is, ami esetleg számíthat:
-Pajzsmirígygöbös, így reggelente (fél Letrox) gyógyszert kell bevennie, de a köhögése még ez előtt jelentkezik és nem a Gyógyszer után!
-A hormonzavarai miatt valóban vannak/voltak depressziós problémái, mert régebben erről és a gerincferdüléséről sem tudott és egyik sem volt kezeltetve. Emiatt például sokszor kirúgták mert nem bírta, vagy a háta fájt, vagy kiakadt a hormonzavara miatt és inkább lelépett. Ezért depressziós lett.
- Most meg már a nem szűnő köhögése miatt és hogy nem találják az okát, lett depressziós, jelenleg 1-2 hónapja antidepresszánst és nyugtatót is szed.
(A köhögési rohamok előtt, mint írtam 2-3 éve kezdődött, és az említett betegségek kezelésének kezdete, ami 4-5 évvel ezelőtt kezdődött, között évekig semmi baja nem volt!)
Utolsó vagyok. Hát itt bizony az szerepel, hogy autoimmun pajzsmirigybetegsége van, amire nem ajánlatos jódot szedni, jódozott sóval is vigyázni kell az endokrinológusom szerint. Ezek mellett szelén szedését javasolta és a glutén elhagyását, legalábbis lecsökkentését a táplálkozásban (kenyérfélék, tészták stb). Sajnos a többi vitaminszint sem biztos, hogy jó a "megfelelő táplálkozás" ellenére, főleg a D-vitamin (kevésbé függ a táplálkozástól), a pajzsmirigy betegségekhez gyakran társul a hiánya (szintén az orvosom mondta). Mivel a D vitamin a hormonrendszer megfelelő működéséhez szükséges, érdemes utánajárni.
Amióta ezeket betartom, elmúltak a tüneteim.
Egyébként a mandulát azért kérdeztem, mert nekem krónikus mandulagyulladásom volt, amiről nem is tudtam, és kellemetlen ízületi panaszokat, levertséget okozott. Én nem köhögtem, de állandóan volt valami váladék a torkomban... A krónikus gyulladás pedig nem mellesleg autoimmun betegséget is okozhat (pajzsmirigy!)
Remélem megtaláljátok a probléma okát :)
Hasznos dolgokat mondtál.
Végül hogyan milyen orvos és miből állapította meg a krónikus mandulagyulladást?
A gluténre mi is gondoltunk már. De nem tudtuk elhagyni, egyszerűen nincs annyi pénzünk. :(
A többi vitaminos dolgot igyekszünk rendezni.
Itt vannak még hasznos dolgok a pajzsmirigybetegek étkezéséről. A szelén szerepéről pedig itt olvashatsz: [link]
A mandulagyulladást fül-orr-gégész állapította meg, a torkomból vett váladékmintát tenyésztésre, ez kimutatta a kórokozót (Streptococcus baktérium). Kaptam rá antibiotikumot, de utána is kimutatták, ezért végül egy hónapja ki kellett venni a manduláimat. Sajnos én is elég problémás vagyok egészségügyileg (pl. hajhullással és bőrgyulladással mászkálok 1 éve orvoshoz), úgyhogy elég rendesen belemélyedtem a témába.
A D-vitamin szintet vérvételből nézessétek meg, ha lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!