Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a szorongáson...

Mit tehetnék a szorongáson alapuló hasmenés ellen? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nos, ez az egész egy kicsit bonyolultabb. Van egy fiatal lányom. Másfél éve lett vége az első tartós kapcsolatának, nagyon csúnyán, rengeteg megrázkódtatáson ment akkor keresztül, egy évig folyamatosan itthon ült, letört volt, a csillogást sem lehetett látni a szemében, az életkedvet sem. Fél éve, hogy beleszeretett egy másik fiúba, Akihez nagyon ragaszkodik, kötődik. Pár hónappal ezelőtt a lányom sokat fájlalta a hasát, hasmenésre panaszkodott. Próbáltam kideríteni, mi lehet ennek az oka, pl étel stb. Semmi összefüggést nem találtam. Ha délelőtt evett valamit, ami után hasmenése volt, megette este vagy délután, akkor meg semmi baja nem volt. Már nem tudtam mihez kötni ezt az egészet, gondoltam már ideje lenne orvoshoz fordulni...Ekkor rájöttem, hogy mindig csak olyankor van rosszul, amikor nincs a barátjával, pl. délelőtt az iskola. Ezt többször is tapasztaltam.Tudtam, hogy a barátja az oka. A lányom szorong, rosszul érzi magát, ha nincs vele a párja, sőt, mostmár odáig fajult a dolog, hogy néha hány is. Kihez fordulhatnék? Mit kellene tennem, hogy ne ijesszem meg őt? Nagyon örülök, hogy végre talpra állt, de nem ragaszkodhat annyira egy emberhez, hogy rámenjen az egészsége! És mi lesz, ha Isten ments,de elválnak az útjaik? Belehal?
2010. márc. 13. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
huu, ez eleg kemeny donak tunek. ez tiszta pszihologia, sajnos az en ferjemnek hasonlo a baja, marmint a hamenes es az orokos wc-re menes, akkor ha valahoa mennunk kell, fel hogy ott nem lesz wc es total bepanikol es isten tudja hanyszor jarja a wc-t. ez sajnos pszihologiai dolog. en ugyan nem vagyok sem orvos sem szakerto csak egy laikus, de en a beszelgetest javasolnam, lehet hogy neked is kellemetlen lesz es a lanyodnak is, es szerintem ezt a baratjaval egyutt kene megbeszelni. legyenek egyutt sokat, engedd el ha vele akar lenni, jot tesz neki ha nincs egyedul, de tulzasba sem kene vinni, mert rosszra is fordulhat, szerintem most a csalodas utan megroppanna ha megint csalodna ezert ragaszkodik annyira a baratjahoz, ezt kell megertenie, hogy az eletben mindenkit ernek csalodasok, de ettol vagyunk emberek hogy tullepunk idovel rajta, es szabad hagynod hogy ez a dolog elhatalmasodjon. ha kell akar orvosi segitseggel is...en ezt tudom tanacsolni remelem valamicsket segitettem, de ha nem is akkor is sok kitartast neked hozza
2010. márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Lehet, hogy először felkeresek egy orvost, hogy ő mit javasol:S
2010. márc. 13. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt, olyan 22 éves koromtól egy pár évig. Borzasztó dolog. A végén nem mertem elindulni sehova. Ha elindultam, akkor azon gondolkodtam, hogy hol van a legközelebbi klotyó. Állandóan be kellett rohannom valami szutyok helyre. Azért nem biztos, hogy lelkileg van, lehet epehólyaggyulladás is. Annak nincs nagyon tünete, csak a hasmenés. És nem függ attól, hogy mit ettél, meg mikor. Amikor olyan kedve van, hasmenést okoz.
2010. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én leülnék vele, és elmondanám, hogy szerintem mitől lehetnek a rosszullétek, és utána megkérdezném őt is, hogy mit gondol róla..

Amúgy sztem pszichológus tudna segíteni...

Lehet, hogy anniyra megrázta az előző szakítás, hogy fél, hogy újra megtörténik vele, és amikor nincs vele szorong, mert úgy érzi nincs aki mellette van.

vannak barátai?

2010. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt egy barátnője, aki nagyon fontos volt neki, mert a szakításkor mellette volt, és tényleg támogatta...egyébként a lány nem volt túl megbízható,meg jó barátnő, és elváltak az útjaik. Ő volt az, akivel napi szinten tartotta a kapcsolatot. Van egy másik igazi barátnője, de vele csak hetente-kéthetente találkozgatnak. De mostanában minden szabadidejét, tényleg mindet a fiúra áldozza. csak akkor barátnőzik, ha a srác nem ér rá...
2010. márc. 14. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!