Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez? Miert? Nem birom tovabb?!

Mi ez? Miert? Nem birom tovabb?!

Figyelt kérdés

Idoszakonkent elofordul ez a kellemetlen, enyhithetetlen tunet.

Altalaban 3 honapos periodusonkent 2 hetig, szoval eleg sokaig, de most tobb ideig.


Viszketek mindenhol, mindig. Hiaba borogatom, n csinal semmit. Nem is viszket, inkabb eg es duzzad leginkabb a talpamon, a tenyeremen es a fejemen. A hasamon, a labamon, az ujjaimon. Nem lehet enyhiteni, nehezen mulik el.


Ki szoktam meg pattogni, hegesedni, sebesedni arcon, venaknal, hatamon stb. de ez azert van, mert sokat stresszelek es szorongok.


Iszom rendesen, eszem rendesen, mozgok rendesen, az alap higienia is megvan.


Miert van ez a periodusos viszketes?



#bőr #gomba #viszketés #seb #heg #psziché #súlyos depressziò
2015. szept. 4. 22:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Ruhes vagyok? Mar sirok.
2015. szept. 4. 23:10
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy valami allergia.Ki kellene vizsgáltatni.Háziorvosnál voltál már?Neki tudnia kell milyen szakorvoshoz küldjön.
2015. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos ez rühesség, általában a meleg fokozata lévén jön ki több, pöttyök, fontos hogy ne vakard mivel akkor még jobban duzzadni fog, + sebesedni és még heget is hagyhat, másik pedig mossál ki mindent amit tudsz minimum 60 fokon, amit természetesen nem tudsz kimosni, zárd el! 2db szemeteszsákot rakj egybe, és abba rakd azokat a cuccokat,dolgokat... és rakd ki őket például az erkélyre, fontos hogy rendesen zárd el jó nagy csomót rá! és 2 hétig ne is nyúlj hozzá, ne is hozd vissza az erkélyről! Ha ruhákat kimostad egyből ki a szabadba nem kell a házba tartani ki tudja lehet a ruhaszárítón is még atkák vannak, ki az erkélyre a ruhákat is! + jön a hideg ez még jobb számodra most ;) (Külön legyenek a zsákok és ruhák) Mindennap fürödj le! mindegy milyen vízbe: hideg v meleg fontos legyél benne 30-25 percet ez alatt elpusztul pár atka talán a peték is de nem hinném.Novascabin emulzió 600Ft /üveg az ára, bármelyik gyógyszertárban beszerezhető és hatásos is.

Na ezt a folyadékot kell a testedre kenni vattával, ecsettel vagy amid van otthon. Fürdés után a teljes testet be kell vele kenni! A fej kihagyható mert a zsírosabb fejbőrt nem szereti de súlyos esetekben ott is megjelenhet. biztonság érdekében a fejbőrödet is be kenheted.



EZEKET MÁR ÖSSZE SZEDTEM NEKED:


-Minden reggel és este 10%-os kénszappannal zuhanyzás, utána 5%-os ecettel teljes testfelület (nem csak ott, ahol kiütés van!) lefújás, száradás után én sheavajjal kentem magam, de gondolom, hogy bármilyen zsíros testápoló jó. Ha gyógyszertárban cinkoxidost tudsz kikevertetni, az a legjobb szerintem, én már idáig nem jutottam, de arról jókat hallottam.

Állítólag a fokhagyma is jó, mert a börön át kipárologva is nagyon erös szaga van, amit utál a rüh, úgyhogy pár napig minden este ettem egy gerezd fokhagymát is.Szerintem fontos még az is, hogy erösítsd az immunrendszeredet. Amikor rajtam kijött, hónapok óta nem aludtam ki magam, stresszes voltam, nem ettem rendesen, és túledzettem magam. Biztos, hogy az is segített, hogy elkezdtem vitaminokat, sok zöldséget-gyümölcsot enni és kipihenni magam.Azt is olvastam, hogy érdemes alacsony szénhidráttartalmú, cukormentes diétára állni, ezt én nem próbáltam.



- Gyári szer a novascabin, de vannak további szerek is. De ezeket csak a gyógyszertáros tudja neked kikeverni. Ilyen emulsió pl a linimentum scabicidum is. Érdemes kéntartalmú krémet kérni ellenük mert az növeli az emulzió hatásosságát. Tehát tutibb az írtás sikere.


Tehát a rüh ellen:

- linimentum scabicid

- Novascabin emulzió

- kéntartalmú krém

amikkel felveheted a fegyvert.

A rühellenes szerek csak az atkákat ölik meg, de a petéket nem, egy idő mulva tehát ismételendő a kezelés!!


E blog szerzőjének a véleménye: ha egy hónapban minden hétvégén csinálsz egy kezelést (pl bekened magad novascabinnal) akkor talán megszabadulhatsz tőlük.


Létezik már szájon át szedhető tabletta (ivermectin, Stromectol) is ellene (mert egyre gyakoribb az hogy immunisak) de sajnos ez még Magyarországon nem kapható.


Tehát ha gyógyszertárba mész akkor kéntartalmú krémet kifejezetten a rühek ellen tudnak kikeverni ott helybe, de folyadékot is tudnak neked kikeverni, nomeg ott a gyári Novascabin emulzió is. Ezekkel már nekem sikerült kiirtanom őket de nagyon nehéz írtani őket. Ha nem hiszed majd rájössz...

Mert gyorsan eltűnnek a bőrödről a piros pontok... de ugye a petéket szerintem nem mindig irtsa ki. Sőt nagyon könnyen visszafertőződhetsz mert a lakást sem egyszerű fertőtleníteni.


De nagyon fontos hogy a ruháidat, mindent is fertőtlenítsd! Ezt nem a folyadékkal kell megtenni mert a Novascabin csak a bőrből öli ki őket, a ruhákból nem!!


A rühatka kb 7 nap alatt elpusztul hogyha nem kap enni. Tehát ha 7 napig elhagyod a lakást, pl szállodába mész akkor kipusztulnak a lakásodból.

Amúgy -20 és 60 celsius fok között is simán éldegélnek. A tartós 60 fok fölötti hőmérséklet már megöli őket.


Tehát a 40 fokos mosást túlélik.... legalább 60 fokkal de inkább felett át kell mosni mindent, vagy 3-4 napra berakni a mélyhűtőládába. Amit nem tudsz mosni azt vasald át minnél forróbb és gőzölős vasalóval. A bútorokat ne porszívózd mert a rühatkák sok porszívó szűrőin átjutnak és szétfújja őket a lakásban. A porszívózsákot is mosd ki, dob ki, cseréld ki, a porszívó szűrőit is mosd át ha lehet.

De a legegyszerűbb ha a porszívót 1 hétig be se kapcsolod hogy elpusztuljanak a benne lévő atkák!!

A bútorokat ilyen gőztisztítóval érdemes átgőzölni. Gőzmop, gőzpingvin, takarítógép, vagy akár a vasaló is, jó forró és sűrű gőzzel át kell gőzölni őket mert a forró gőz is megöli őket.


A tárgyakat amiket nem lehet kimosni, és sem kifőzni, azokat sűrű és tömény hypóval, domestossal stb tehát jó erős klórral, savval kell kezelni, vagy egyszerűen nem hozzányúlni 1 héten keresztül... :-)

Mert a szakirodalom szerint ha pl egy kabát fertőzött akkor 3 nap után kihalnak belőle az atkák. De ez a tapasztalat szerint nem igaz. 7 napon át ha hozzá se nyúlsz akkor talán már nincs benne élő és fertőzőképes atka!!



Szóval a RÜH egy régi letűnt betegség ami ismét terjedőben van. Sok bőrgyógyász elsőnek fel se ismeri, hisz pl egy gyógyszerallergia is tud hasonló tüneteket produkálni.

De a fürdés utáni, éjszakai viszketés esetén rögtön gondolj rühatka fertőzésre.


Sok sikert az írtásához! És ne feledd, ha már terajtad vannak és látszanak a tünetek... akkor az összes családtagodon is vannak már csak még nem biztos hogy látszik.


Sok sikert a RÜH irtásához!



------AHOL A RÜH MEGJELÉENIK-------:


[link]

2015. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!