Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális pulzus?...

Mennyi az ideális pulzus? Nyugalmi állapotban 75-85 között szokott lenni, de sokszor megugrik 90-re. Ez még normálnak mondható?

Figyelt kérdés
Mostanában szívdobogásérzésem szokott lenni, ezért kezdtem el mérni a pulzusom. Orvos szerint stresszelek, de semmilyen stressz hatás nem ér. Cardiológus semmit nem talált. Rendszeresen sportolok.
2015. aug. 5. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Lelki dolognak tűnik. De a 90-es még közel sem halálos vagy túlzottan veszélyes. Biztos hogy ér stressz hatás, nincs olyan ember, akit nem.

Ha nem okoz ez most más panaszt neked, akkor ne törődj vele

2015. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szlilla5 válasza:
Nem szedsz valamilyen gyógyszert? Én pl pajzsmirigy alulműködő vagyok, ami miatt L-Thyroxint szedek, ez meg néha megpörgeti a dolgokat. Szívdobogás érzése a pajzsmirigytől is lehet. (Persze ezzel nem akarlak megijeszteni, de sokan számolnak be ilyen érzésről. Egyébként egy egyszerű vérvétellel ki lehet deríteni, hogy ez rendben van-e. : TSH, FT4,FT3)
2015. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!