Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ujjak tördelése/ropogtatása...

Az ujjak tördelése/ropogtatása okoz ízületi problémákat?

Figyelt kérdés
Igent és nemet is válaszoltak már nekem erre a kérdésre, ezért lehetőleg olyan válaszát várom, akinek van némi fogalma erről.
2010. márc. 5. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Tapasztalatból mondom,hogy igen.

De ha nem hiszed el,kérdezz meg egy reumatológust nyugodtan.

Ugyanígy a hidegben motorozás/biciklizés is okoz ízületi gondokat.Ez is biztos sajnos.

Nem egy hétről van szó,hanem huzamosabb időről beszélek.

Káros már rövid távon is a "tördelés" de hosszabb távon( évek) már ízületi károsodást okoz.És az ízület nem termelődik újra.Ha egyszer kikopik,nem lesz SOHA többet olyan,mint régen.És igen,fájni is fog.

2010. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Szintén tapasztalat, hogy nem. Buborékok pattannak ki, nem csontok csúszkálnak egymáson ilyenkor.
2010. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
23%
Természetesen igen. Nem igaz, hogy nem fájhat az ízület, mert elkopik, gondolj csak az idősekre, közülük is sokan szenvednek ízületi panaszoktól.
2010. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenétől kopna el az izület, mikor az izületek közötti folyadékban lévő buborékok pukkannak ki? Az meg egy urbanlegend, hogy az időseknek emiatt fáj az izülete, ha így lenne 80%-nak kutya baja sem lenne velük, mert nem ropogtatott, de mégis van.
2010. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
52%

Kipukkannak a buborékok?!... :D

Egyébként az előtted levő válaszoló nem hiszem h arra gondolt volna, hogy csak attól kopik el.. mivel nem csak attól, de a ropogtatás igen is rásegít. :)

2010. márc. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem, és ezt egy orvos mondta nekem. Azoknak van igazuk, akik a "buborékos" módszert írták.


amúgy ér rendszeresen ropogtatom szinte mindenem, amit csak lehet. Utánna frissebbnek érzem maga. :)

2010. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, ugye.

Én vagyok az azok, mert mind a kettőt én írtam amúgy.

2010. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!