Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyirokcsomó ödémáról mit...

A nyirokcsomó ödémáról mit lehet tudni?

Figyelt kérdés
Van ilyen betegsége valakinek?
2008. szept. 2. 06:00
 1/3 anonim ***** válasza:

kicsit késői a válaszom :)


igen, nekem van :S sajnos. előszöris a betegség neve nyiroködéma, a nyirokcsomó önmagában a nyirokrendszer része, így a nyirokcsomó nem lehet ödémás :) lényegében azt jelenti, hogy vagy műtét közben elvágódtak (mint az én esetemben), vagy ki sem fejlődtek a nyirokerek, így a nyirokfolyadék pang egy testrészben (nekem a kezemben), ezért állandó kötözéssel és tornával vissza kell vezetni a nyirokrendszerbe.

2009. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod! Anno egy munkatársam miatt tettem fel a kérdést, de már fél éve itthon vagyok a babámmal, azóta nem beszéltem vele, így nem tudom, hogy jobban-van-e már. Neki is a karjával voltak problémák, az egyik majd' 2x akkora volt, mint a másik. Ez egyébként elmúlik vagy állandó kezelést igényel, vagy csak időnként jön elő?

2009. dec. 25. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
szia! sok boldogságot a babádhoz :) ez sajnos életünk végéig tart, mivel az elvágott erek nem forrnak össze sajnos... pedig milyen jó lenne :) van, amikor jobban be van dagadva a beteg testrész, van, amikor kevésbé, senki sem tudja, mért csökken, vagy duzzad meg, de az úszás nagyon sokat segít, és vannak olyan ételek is, amik jót tesznek, pl. bazsalikom, paradicsom, sütőtök, hüvelyesek.
2009. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!