Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hipochonder vagyok, vagy mi?

Hipochonder vagyok, vagy mi?

Figyelt kérdés

Egy betegnél jártam, a szeme begyulladt, körülötte száraz, sárga hámlás. Sokáig voltam nála.

Utána lévő napokban árpás lett az egyik szemem, és mindekettő már jónéhány napja sárgásan váladékozik, mintha a könnyem lenne, csak összegyűlik a külső és belső csücsökben és a szempillákra is jut, és rászárad, mintha hasonlót akarnék produkálni, mint amit láttam. Naponta többször törlöm, és újratermelődik.

Mi ez, és mit tehetek ellene?



2015. jún. 11. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Kötőhártyagyulladás lehet, menj el szemészetre, kapsz rá szemcseppet és pár nap alatt rendbejön.

Ventillátor, klíma, huzat is okozhat ilyet, perzse el is kaphattad a guylladást a betegtől, ha nem mostál alaposan kezet miután esetleg hozzáértél a tárgyaihoz, kezéhez.

2015. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösz, de már szinte teljesen rendbejött, csak érdekel, pl. más nem járt hasonlóan. Ventillátor, klíma, huzat kizárt. Nem hinném, hogy elkaptam, mert másmilyen volt a szemem, nem hámlásból adódtak a sárga száraz darabkák, hanem a könnyező sárga váladék megszáradt. A pirosodás sem olyan volt, az árpám helye-tokosodás is megvolt.

Egyébként az árpa néha kijön, ha a szemembe kosz kerül, vagy a szmogtól.

Olyan már történt velem, hogy fogfájást ecseteltek, részleteztek és megfájdult a fogam másnapra, fogorvoshoz mentem, és mondta, semmi baja a fogaimnak. el is múlt a fájás.

A hipochondria az, amikor fél valaki egy betegségtől, és produkál tünetet, én viszont nem szoktam erről gondolkodni, vagy félni, szerintem a tudatalatti működik, ilyen hipochondria is létezik? vagy ez más?

2015. jún. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!