Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség! Becsípődött a...

Segítség! Becsípődött a nyakam! Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Ma reggel, iskolába menet, hátra fordultam, hallottam egy roppanás szerű hangot és azóta nm tudom jobbra, le-fel mozgatni a nyakam . Éles fájdalommal jár, ami néha a fejembe is felkúszik. Esetleg vlmi gyorsabb vagy ha nm is teljes de enyhítő kezelés holnapra? Fontos lenne.

13/L


2015. máj. 28. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Masszírozd ki a nyakad valamilyen lazító krémmel(vagy Voltaren...stb)kezeld le. Ha nincsen más, egy sálat tekerj a nyakad köré, hogy fixálja.
2015. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínű ezt megelőzte a huzamos ideig helytelen testtartással való ülés. De ekkor a gerinc problémái szoktak gyakrabban előfordulni. El fog múlni. De azért testnevelésből mindenképpen legyen felmentésed amíg elmúlik, addig amíg fáj nem kell erőltetni a mozgását. És ha a helytelen testtartás a kiinduló ok, akkor kompenzáló mozgások és helyes testtartással való ülés szükséges. De csak a fájdalom elmúlása után alkalmazhatsz kompenzáló mozgásokat, addig pihenés.

A helytelen testtartásról itt egy videó, de ez gerincről szól. A nyakra is vonatkozik ha azt tartjuk helytelenül.

https://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA

Nekem is csípődött be a gerincem sok számítógépes munkától. És önmagam gyógyítottam meg ahogy írtam. Tehát nehogy megijedj hogy műteni kell, mert nem kell, "eccerűbb" az élet ennél.

2015. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!