Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez? Miért van?

Mi ez? Miért van?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szóval az van, hogy én mindennap eszem joghurtot vacsora után, ez megkönnyíti a székletet (nem lesz hasmenésem csak puhább lesz), így könnyebben végzem el a nagy dolgomat, ám 3 napja nem iszom joghurtot, mert épp zárva van minden, és elfelejtettem előre betárazni, így nagyon keményet csináltam és az elmúlt 3 napban 3x olyan fájdalmasan kemény volt, hogy sírtam meg vérzett a fenekem is, először arra gondoltam, hogy felsértette a végbelemet, mert végül is annyira száraz volt, de aztán arra, hogy aranyerem van, kitapogattam fürdés közben állva, guggolva, sehol sem éreztem bogyószerűséget, de nagyon fáj a sétálás vagy az ülés egy fél órát, holnap újra joghurt közelben leszek, csak tudjam, hogy ez most felsértés vagy aranyér?

Megjegyzem: Sose volt ilyenem.



2015. máj. 25. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vérzett, akkor egy belső aranyeres csomó. Nemcsak az erjesztéssel készült tejtermék, de a sok növényi rostot tartalmazó étel, pl. a cékla is jó.
2015. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kicsit berepedt, sérült a végbélnyílásod. Használj pár napig nedves törlőkendőt WC-papír helyett.


Vegyél tartalékba aprómagvas gyümölcsből készült lekvárt (ribizli, eper pl.), ha nincs joghurt, egy evőkanálnyit egyél reggel. Vagy vehetsz enyhe hashajtót, teától drazséig mindenféle formában van, és eláll. Rendszeresen nem jó használni, de vésztartaléknak jó. Sajnos, úgy tűnik, hajlamod van a szorulásra.

2015. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, sajnos egészségügyi dolog miatt nem sportolhatok, így nem tudom megmozgatni sporttal a szervezetemet és a beleimet, így joghurtot eszem, köszönöm a tanácsokat, akkor betárazok céklára is :)

Almát, datolyaszilvát naponta eszem

2015. máj. 25. 22:22

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!