Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti mennyire hisztek a gyógysze...

Ti mennyire hisztek a gyógyszer felírásban?

Figyelt kérdés

Sajnos több olyan orvossal volt szerencsém hogy a egyre csak módosított gyógyszert kellszedni. Mert új es jobb. Valaki viszont a régit irja inkább fel mint az újat

Kinek lehet hinni?

Állitólag pénz jár nékik a recept után amit felirnak. Mikor bízhatsz egy orvos szavában?

Ilyenkor mit tehet a beteg?


2015. máj. 21. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem hiszek a gyógyszer felírásban, sem a gyógyszerek gyógyító erejében.
2015. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az új gyógyszerek általában jobbak mint a régebbiek.
2015. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1: Ha véletlenül vérmérgezépst kapnál egy seb miatt, se higgy a gyógyszerek erejében, és ne vedd be az antibiotikumot, mert az árt neked.
2015. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Általában a hatóanyag adott, ha azok közül mégis találnak újat, akkor tesztelik és vizsgálják bőven mielőtt forgalomba hozzák. De ugyanabból a hatóanyagból rengeteg féle gyógyszer van és ugyanaz mindegyik.
2015. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nyilván náthával nem kell orvoshoz szaladni. Esetleg egy kisebb garatgyulladásra sem feltétlen kell. De egy tüszős mandulagyulladásra már illik gyógyszert szedni. Ilyenkor tényleg mindegy mit írnak fel, az orvos jól ismeri a hatóanyagokat. Nyilván mindenkinek a saját felelőssége, hogy mikor megy orvoshoz és milyen gyógyszert vált ki, az orvosok mindenre gyógyszert írnak, gyakran teljesen feleslegesen. Pl egy kisebb garatgyulladással én nem megyek, ha a mandulám fáj az egy veszélyes mutatvány is lehet kezelés nélkül. De maga az, hogy új vagy régi gyógyszer, teljesen mindegy. A paracetamol jó fájdalomcsillapító pl, teljesen mindegy hogy benuron (ami sok sok éve kapható) vagy egy teljesen új gyógyszer ami szintén paracetamolt tartalmaz.
2015. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok a gyógyszer szedése ellen annyira hogy ha szükséges ne vegyem be. Viszont csak a kérdés tényleg arra megy ki hogy amikor leszerződött gyógyszer gyártó cég szerződést köt a dokival utána nyilván hasznot termel a felírt gyógyszer után ténylegesen jár e penz vagy pedig csak azért írják fel mert tenyleg jó es mem haszonszerzés érdekében.
2015. máj. 21. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyat ami nem használ nem engednek a piacra. Meg mint írtam a hatóanyagok a régiek szoktak lenni, ha mégsem, akkor eleget tesztelték és nem árulnak 'gagyit'. Azaz ugyanolyan jó mint a régiek, főleg az ismert hatóanyagúak, az ismeretlen hatóanyag pedig a ritkább.
2015. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!