Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Xanax mellékhatásai?

Xanax mellékhatásai?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 2 éve pszichiáterhez járok és nemrégiben felírtak nekem ét gyógyszert szorongásos depresszióra. Viszont az egyik gyógyszerről névszerint a xanaxról elég sok rosszat hallottam. Tudnátok velem ismertetni a mellékhatásait és hogy milyen gyorsan lehet róla leszokni? Jelenleg napi másfelet veszek be.

2015. máj. 16. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Na most kedves Kérdező, a pszichiátriai szereket nem azért találták ki, hogy ne legyenek mellékhatásaik vagy hogy neked jók legyenek, hanem hogy fizess értük (mindegy, hogy te fizetsz vagy a TB).


Olyan mint a cukorka, csak sima cukrot nem lehet gyógyszerként felírni, így valami ütősebb nyugtató kell, ami függőséget okoz.


Természetesen semmilyen betegségen vagy állapoton nem segít.


A mellékhatásaira voltál kíváncsi, ezekre rákereshetsz az interneten, illetve kiírásod alapján már hallottál is róluk (ezek nem titkosak).


Én a májkárosító hatást és az életminőség lerontását említeném illetve a függőség kialakítását, a leszokás nehézségét.


Merthogy ezek a lényegesek. Nyilván mindenkinek más az érzékenysége és más a szedett dózis, de a lényeg, hogy mindenképpen egy méregről van szó, ami hosszabb távon számos olyan problémát okozhat, amire valószínűleg nem vágysz (lásd: hivatalos mellékhatásai)


Plusz nem oldja meg a gondjaidat, legfeljebb olyan primitív állapotba hozza az elméd, amikor kevésbé zavarnak a gondok, érzésre elmúlik a szorongásod.

A helyes út a problémák felé emelkedés, a meditáció lenne, a gyógyszeres út destruktív és tovább mélyíthet a helyzeteden, a helyesnek nevezhető út segítene felülemelkedni a rossz érzéseiden, segítene olyan szintre és nézőpontra jutni, ahonnan valóban elviselhető, sőt élvezhető az élet. Természetesen ez nálad jóval idősebbeknek is kihívást jelent, persze, hogy egy drogot bevenni egyszerűbb. Erre játszik rá a gyógyszerek gyártója.


A döntés igazából kortól függetlenül a sajátunk. Egy gyerek és egy felnőtt is hasonló eséllyel dönt 'rosszul', bár senki sem mondhatja meg mi a jó döntés (gyógyszer vagy spirituális/pszichés fejlődés).


Az alapok a fontosak. Függő akarsz lenni és károsítani magadat, ezzel csak több gondot okozva amiket még nehezebb lesz leküzdeni, vagy megadod magadnak az esélyt, hogy küzdés árán de idővel valódi boldogságot, egészséget is elérhess.


Senki sem szólhat ebbe bele, a szüleid persze úgy csinálnak mintha. Az orvosod úgy csinál, mintha.. nekik megvannak a nézeteik, az orvost azért fizetik, hogy gyógyszereket, drogokat adjon el.. mindez igazából nem számít. A te döntésed az egyedüli, ami számít.


Azt azért megjegyezném, hogy nem tudom mellékhatásoknál mennyire sorolják fel, de ha valaki olyan nézet-hálót alakít ki, ahol szívesen használ hasonló gyógyszereket.. akkor könnyen elnyelheti az embert az örvény, ugyanis a gyógyszerek mellékhatásaira újabb gyógyszereket lehet majd felírni, a nyugtatók és antidepresszánsok pedig hosszabb távon visszafordíthatatlan egészségkárosodásokat, hormonzavarokat okozhatnak. Erre továbbra sem írnám azt, hogy feltétlenül baj. Nem mindenki egészséges.. és senki sem él örökké.. de amíg élünk, lehet hogy törekedni kellene az egészségre. Persze ez csak egy lehetőség, a gyógyszeres út sajnos ezzel ellentétes.

2015. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam meditációval,relaxációval és homeopátiás gyógyszerekkel. Semmi se segített... 2 éve folyamatosan járok orvosokhoz, pszichiátriára is kerültem...szeretnék már végleg kikerülni ebből az érzésből... egyéb hatásokat tudnál sorolni kérlek szépen?
2015. máj. 16. 10:56
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Meditáció, relaxáció ugyan úgy végezhető rosszul, vannak inkompetens alternatív gyógyászatot gyakorlók, mint ahogyan inkompetens orvosok is vannak, akik a saját szakmájukat még a többi orvoshoz képest is rosszul gyakorolják.


Homeopátiáról nem alkotnék véleményt, de sokak szerint ineffektív, tehát ha nem jött be, az önmagában még semmit nem jelent.


Amit kértél:


A Xanax szedése során érezhet nyugtalanságot (érted, nyugtatótól nyugtalanság) ingerlékenységet, kialakulhat düh, agresszív magatartás (a nyugodtság ismérvei) téveszme, rémálmok, hallucináció, elmezavar, szokatlan magatartás. Ha ezeket a tüneteket észleli, kérjük, azonnal értesítse kezelőorvosát. Hátha a kezelőorvos emel a dózison, ki tudja.


"Gyermekek

A Xanax biztonságosságát és hatásosságát 18 éves kor alatti gyermekeknél nem igazolták, ezért alkalmazása 18 éves kor alatt nem javasolt."


Mert felnőttek esetén teljességgel biztonságos, igazolt és javasolt.. persze :)


Nagyon gyakori mellékhatások (10-ből több, mint 1 beteget érint):

Szedáció, aluszékonyság, lehangolt lelkiállapot (depresszió) <-- antidepresszáns nyugtatónál gyakori mellékhatás a depresszió, logikus/,

imbolygó járás, memóriakárosodás, beszédzavar, szédülés, fejfájás, székrekedés, szájszárazság, kimerültség, ingerlékenység. <- szerintem én is iratok fel. Tehát, enélkül túl könnyű az élet, én hardcore módban szeretnék játszani :)

Ha neked 14 évesen menne, nekem is menni fog.


Gyakori mellékhatások (100-ból 1-10 beteget érint):

Étvágycsökkenés, zavart állapot, tájékozódási képesség zavara, megváltozott libidó, álmatlanság, szorongás, idegesség, egyensúlyzavar, koordinációs zavarok, figyelemzavar, kóros álmosság, illetve kórosan mély alvás (hiperszomnia), levertség, homályos látás, émelygés, bőrgyulladás, szexuális zavarok, testtömeg-növekedés, testtömeg-csökkenés.

Nem gyakori mellékhatások (1000-ből 1-10 beteget érint):

Feledékenység, izomgyengeség, kóros mértékű felfokozott állapot (mánia), nem létező dolgok észlelése (hallucináció), düh, nyugtalanság, vizelet-visszatartási zavarok, menstruációs zavarok.

2015. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Stirolin Sandoz a másik amit szedek arról esetleg tudsz valamit?
2015. máj. 16. 11:15
 5/11 A kérdező kommentje:
-sertalin na
2015. máj. 16. 11:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem ismerem
2015. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Jaa hogy sertalin.


SSRI, azok is király mérgek.

2015. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szertralin a házipatika.hu-ról


"Öngyilkossági gondolatok és depressziójának vagy szorongásos betegségének súlyosbodása:

Ha Ön depresszióval és/vagy szorongással járó betegségben szenved, előfordulhatnak önkárosító vagy öngyilkos gondolatai. Ezek gyakoribbak lehetnek az antidepresszáns kezelés kezdeti szakaszában, mert ezeknél a gyógyszereknél a hatás kialakulásához időre van szükség. Ez általában két hét, de olykor hosszabb időbe is telhet."


Aha, a hatás kialakulásához időre van szükség. A mellékhatásokra céloz, gondolom.


"Nagyobb valószínűséggel lehetnek ilyen gondolatai:

- Ha korábban voltak már öngyilkossági vagy önkárosító gondolatai.

- Ha Ön egy fiatal felnőtt. Klinikai vizsgálatokból származó információk szerint az antidepresszánsokkal kezelt, pszichiátriai betegségben szenvedő fiatal felnőttek (25 évnél fiatalabbak) esetén magasabb az öngyilkos magatartás kialakulásának veszélye."


Az amúgy milyen durva, amikor már a gyógyszer hivatalos tájékoztatóján szerepel, hogy növeli az öngyilkossági hajlamot?


"Gyermekek és serdülők

A szertralint általában nem szabad 18 évnél fiatalabb gyermekek és serdülők esetén alkalmazni.."


Ühüm..


Nagyon gyakori (10 betegből több mint 1-nél előforduló) mellékhatások:

Álmatlanság, szédülés, álmosság, fejfájás, hasmenés, hányinger, szájszárazság, ejakulációs zavar, fáradtság.

Gyakori (100 betegből 1 és 10 között előforduló) mellékhatások:

Torokfájás, étvágytalanság, étvágynövekedés, depresszió, szokatlan érzések, rémálmok, szorongás, izgatottság, ingerlékenység, csökkent szexuális érdeklődés, fogcsikorgatás, zsibbadás és bizsergés, remegés, izommerevség, rendellenes ízérzékelés, figyelemzavar, látászavar, fülcsengés, szívdobogásérzés, hőhullámok, ásítozás, hasi fájdalom, hányás, székrekedés, emésztési zavar, bélgázosság, kiütés, fokozott izzadás, izomfájdalom, szexuális diszfunkció, a hímvessző merevedési zavara (erektilis diszfunkció), mellkasi fájdalom.

2015. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsánat, hazipatika.com :)
2015. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezekhez a gyógyszerekhez akkora útmutatót mellékelnek a gyógyszergyárak, hogy a Balatont is betudod fedni vele, nem is értem, hogyan merül fel egyáltalán a mellékhatásaival kapcsolatos kérdés xd .
2015. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!