Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyaki porckorongsérv 2 helyen....

Nyaki porckorongsérv 2 helyen. Mi ezzel a teendő? Akinek már volt ilyen.

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyukámnak van 1 helyen nyaki gerincsérve, neki azt mondta az orvos, h amíg nem létfontosságú, addig nem csinálnak vele inkább semmit. Ha már veszélyes, akkor műtik.


Ajánlom, h masszíroztasd valakivel, amikor fáj, neki az szokott segíteni ;)

2010. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én viszont gyógymasszőr vagyok, és az előzővel ellentétben azt ajánlom, hogy a sérvet NE masszíroztasd. Máshol lehet, általában erősíti a gerincet, de aki masszázst ajánl a sérvre, az nem egészen tudja, mit beszél.
2010. febr. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Először is próbáld meg kezeltetni fizikóterápiával. Általában zsibbadni szoktak a karok. Nekem deréktájon vannak a sérveim és most is voltam kezelésen az ORFI-ban ahol találkoztam egy fiatal lánnyal akinek szintén van nyaki sérve és ő infúziós kezeléseket kapott ezzel lehet valamit javítani,de nem mindig. Sajnos ha már el laposodik akkor sajnos műteni kell. Én is hasonló cipőbe járok már megígérték a műtétet,de amíg lehet tűrök. Sokszor már nem tudok lábra állni. Remélem sikerült választ kapnod a kérdésedre.
2010. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Érdekes, hogy mindenki a műtét ellen van, pedig az egy életre megoldaná a problémát. Még gondolkodom ezeken.
2010. márc. 18. 10:26
 5/7 anonim válasza:

Üdv!


Az, hogy mit kell tenni vele, attól függ, mik a tüneteid!


Sajnos ma Magyarországon elég rossz a gerincsérvek terápiájának a megközelítése! A fizikóterápia kétségtelenül az első lehetőség, azonban nemrég csináltak egy vizsgálatot:


Sérves embereknél összehasonlították, hogy hogy működik a fizikó, a placébó (azaz a hatóanyag nélküli szőlőcukortabletta) és az akupunktúra. Sajnos a fizikó produkálta a leggyengébb eredményeket...


Ha nyaki sérved van, ezek egyikét fogod kapni:


- fizikó

- infúziós kezelés

- gyógytorna

- fájdalomcsillapítók

- végül műtét


Azok a megoldások lehetnek jók, melyek a problémád okát szüntetik meg, és nem pusztán tüneti kezelések!


- Ilyen lehet a McKenzie gyógytorna tartásjavítással kombinálva. ( a nyaki sérv mindig egy előre helyezett fejtartással járó statikai zavarral jár együtt, ami a sérv egyik oka egyben, ezt - ha azt akarod tartós legyen az eredmény- szintén rendezni, vagy legalább is javítani kell!)


- Sok jó módszer van még emellett, inkább azt mondom, mitől ne várj csodát:


1. Masszírozni nyugodtan lehet a sérv környéki izmokat, sokat segíthet a fáj-befeszül-tovább nő a kompresszió-ettől még jobban fáj ördögi kör megtörésében. Nem értem fent a gyógymasszőr miért írta, hogy ne, kellemes érzés lehet! Sajnos azonban a sérv helyzetét a masszázs nem változtatja meg, így hatása csak átmeneti.


2.Ha nyaki sérved van, óvakodj a laikus csontkovácsoktól! Óriási károkat okozhatnak!



folyt. köv!

Üdv:

bene máté

2010. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: szerintem olvasd el még egyszer, mit írtam. :-)

A gyógymasszőr

2010. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Elolvastam...

Érdekelne, mit kifogásolsz a válaszomban. Kifejtenéd bővebben?

2010. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!