Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hpv elleni védőoltás?

Hpv elleni védőoltás?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok.Holnap után kapjuk a hpv elleni védőoltás második részletét,természetesen megkaptam az elsőt is... De ettől függetlenül nagyon félek. Annyi mindent lehet olvasni, hogy megbénultak, meg meghaltak stb....

Szóval félek, hogy másodikra velem is történik valami.. Vagy még túl fiatal vagyok...

Nem tudom, ha az elsőt megkaptam, akkor lemondható-e a második? Vagy nem? Mit csináljak?


2015. máj. 13. 15:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit már így kötelezően adnak, ott megvoltak a kellő vizsgálatok, nem fogsz lebénulni stb. Persze vannak kivételek, miegymás, pontosan nem tudom a hpv-snek milyen szövődményei lehetnek, de örülj neki, hogy megkapod. Én 21 évesen adattam be és kb. 90 ezer forintunkba került. Az oltás véd a hpv bizonyos fajtáinak fertőzésétől, ezáltal kisebb valószínűséggel lesz méhnyakrákod, amibe több fiatal nő is belehalt már. Hidd el, a orvosok, szakemberek több évig tartó tanulással, tapasztalattal, kutatással jobban tudják mérlegelni az előnyöket és kozkázatokat, mint te 13 évesen.
2015. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igen, nyilván jobban tudjak... Én nem magamra céloztam, e mindegy is... köszi!

beadatom!

2015. máj. 13. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!