Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Transzneműségnél a hormonkezel...

Transzneműségnél a hormonkezelés utáni állapot visszafordítható? Pl MtF-nél a megnőiesedett arc megint férfias lehet?

Figyelt kérdés
transznemű transzszexuális

2015. ápr. 23. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Kismértékben igen.
2015. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:

A hormonkezelés hatásai véglegesnek tekinthetőek, és véglegesnek tekintendőek. A hormonkezelésbe csak az vágjon bele, aki ABSZOLÚT BIZTOS a nemi identitásában.


Ha a nemi identitásodban nem vagy biztos, akkor kérlek vedd igénybe a helyi mentálhigiénés szakember segítségét!


Ha a hormonkezelés hatásaival, mellékhatásaival, és kockázataival nem agy tisztában, akkor kérdezd meg kezelőorvosodat.


A HRT elemei (Androcur, Estrimax, Estrofem, Provera, Andriol, Nebido) vénykötelesek. Nem hiába. SOHA ne vegyél be ismeretlen (nem személyesen Neked felírt, nem gyógyszertári) gyógyszert!


Hosszan:

Az arc nőiesedése MtF esetben 6 hónap HRT után várható. Az MtF hormonterápia hatásai 3 hónap előtt teljes mértékben visszafordíthatóak, az után csak részlegesen. (Mellek pl. csak műtéti úton eltávolíthatóak) 6 hónap után a hormon VÉGLEGES sterilitást okozhat. 12 hónap után a herék eléggé visszafejlődnek ahhoz, hogy a tesztoszteron termelés egyes esetekben nem elegendő. Minnél többet van valaki HRT-n annál nehezebb visszafordítani.


Akinek a heréi sebészeti úton el lettek távolítva (kasztráció, SRS), annál a HRT hatásai gyakorlatilag véglegessé válnak. Az után a mellek sebészi eltávolítása szükséges, valamint élethosszig tartó tesztoszteron-kezelés. A tesztoszteron viszont vényköteles gyógyszer. A herék eltávolításához Főengedély szükséges, az név-és nemváltással jár. Tesztoszteront női névre nem írnak fel.


A nemi átalakító műtétsorozat az első műtét elkezdése után még sebészi úton is VISSZAFORDÍTHATATLAN. (Külföldön neves sebészek irdatlan mennyiségű pénzért esetleg vállalhatnak részleges esztétikai rekonstrukciót.)

2015. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
"helyi mentálhigiénés szakember" alatt mit értesz? pszichológust? Válaszodat előre is köszönöm.
2015. ápr. 24. 14:21
 4/5 anonim válasza:
Ez a szöveg csak részben igaz!bennem több mint 2 éve van bennem a fogamzásgátló tabletták!mellem picikét nőt!arcomon a szőr ali nő meg!herék zsugorodtak!de az arc nőire való alakulása az csak legenda!láttam máshol is ilyet írva de én magam vagyok a bizonyiték hogy ugyanolyan férfi kinézetű az arcom!szóval nem tudom miért találnak ki ilyesmit hogy női kinézetű lesz amikor ez nem igaz!maximum úgy csak aki arc műtétet csinál!azzal a hülyeséggel meg baromság jönni hogy mindenkinél más mivel ha én ugyanúgy szedem akkor nem úgy kéne rám is hatni mint másra is
2018. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ellell felejteni, azt hogy fogamzásgátló az estrimax nem az,gondolom androcurt be sem szedted,endokrinologus biztos nem látott,a borosta csak ipl el tűnik el,én 100 személyt ismerek személyessen aki abazolút nőies arcú lett a hormonkezeléstől tehát androcur és estrimax nyilván te nem ezeket szeded, fogamzásgátlótól ne várj semmi csodát, negativ vagy, meg legenda hazugság, ha valójában transznemű lennél, nem állitanál baromságokat
2018. máj. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!