Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni a lábujjon...

Mit lehetne tenni a lábujjon kialakuló bőrkeménykedés ellen?

Figyelt kérdés

Mindkét lábamon csak az egyik lábujjamon van bőrkeménykedés, az egész talpamon sehol máshol nincs. Viszont itt piszkosul fáj. Próbáltam már leszedni, reszelgetni, esténként kenegetni, de mindig visszatér néhány napon belül.

Ha hétköznap járkálok, fáj, egyedül hétvégén csillapszik, amikor csak otthon mászkálok.

Nem függ cipőtől, mert hónapok óta tart, és más-más cipőben járok. Télen főleg bakancsot hordtam, mostanság sportcipőt, egyedül ma volt rajtam félcipő.


Valakinek nincs valami ötlete? Gondoltam talpbetétre, de minden cipőbe (félcipők, szandál, tornacipő) nem lehet beletenni, és most főleg ilyesmiket hordanék.


2015. ápr. 13. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Bőrkeményedés csak a mechanikai nyomástól alakul ki, azaz a cipőnek mindenképpen van szerepe benne.
2015. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos ez nem megfelelő cipőtől van.


Nekem mondjuk a vízhólyag, mint egész lábat érintő probléma a gócos mandulától jött ki. De így, hogy 1-1 lábujjról van szó, nem hiszem, hogy az okozná.

2015. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyszerű bőrkeményedés (tipikusan, szerintem) nem fáj, viszont létezik olyan, hogy tyúkszem, ami befelé, a szövetek belsejébe terjeszkedik tölcsérszerűen, és természetesen szúr és nyom, mint a rossznyavalya.

Nekem a talpamon alakult ki ilyen még régen. Sebészeten tudják kivágni, helyi érzéstelenítésben.


Először a bőrgyógyászatra menj el, ott megnézik, és ha szükséges, beutalnak a sebészetre.


Ennek az elváltozásnak egy kis seb az oka, amely fertőződik. Én az uszodában szedtem össze, amikor egy búvártalppal (!) szembeúszó, magát Búvár Kundnak képzelő barom megsebesített az idióta eszközével. Azóta is bánom, hogy nem vertem bele egyet a fejébe... :(

2015. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A bakancsomban van talpbetét (ezt elfelejtettem írni), és így is volt. Ezért gondoltam, hogy nem a rossz cipő teszi, mert a talpbetét csak megvédene ettől.
2015. ápr. 13. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!