Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a vérvétel? Hogyan zajlik?

Fáj a vérvétel? Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Már régóta el szeretnének vinni a szüleim vérvételre, mert akárkivel találkozunk, mondják, hogy sápadt vagyok. Már a tanáraim is mondták. Holnap reggel megyünk, és nagyon félek, mert még nem voltam. Segítsetek kérlek, hogy hogyan zajlik, meg hogy fáj-e. Köszönöm. 
2015. ápr. 7. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

hát nem kellemes.ráadásul ha ráparázol és nem jól követed az utasításokat pl nem szorítod ökölbe a kezedet akkor utána jó eséllyel vérezni fog rendesen.

én is félek és utána rosszul szoktam lenni.beszúrják a tűt kb fél percig csapolnak aztán kihúzzák.kb ennyi.

2015. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem nagy cucc.


Bemész, pulcsi fel. Elszorítják a felkarod egy pánttal, a vérvevő megütögeti a könyökhajlatod (hogy "kijöjjön" a vénád).

Lidokain spray, és szúr - ha mázlid van, egyből megtalálja, nekem nem mindig szokta. Nem fáj, inkább kellemetlen nyomó érzés.

Alátart 1-2 kémcsövet, és ennyi.

Utána nagyon szorítanod kell a vattával a helyét, mert különben csúnyán belilul, meg kis ideig tompán bele-belehúz a fájdalom, de az is inkább idegesítő.


Kb. 1 perc az egész, egy oltás sokkal rosszabb.

2015. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma reggel voltunk, és nem is fájt annyira, egy picit csípett ugyan, de az is azért, mert nagyon rágörcsöltem. Holnap jön meg az eredmény. 
2015. ápr. 8. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:
nincs mit.jó egészséget!
2015. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!