Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradáshoz miért kell EREDETI...

Véradáshoz miért kell EREDETI TAJ kártya?

Figyelt kérdés
Már sokszor szerettem volna vért adni, de nem mertem odamenni a vérvételi helyhez, mert nálam mindig csa a TAJ másolata van. Miért kell eredetinek lennie?

2015. márc. 23. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért mert az hivatalos irat, aminek a másolata ilyen helyen nem elfogadható, sőt, még ahhoz is joguk van, hogy széttépjék, hiszen az közokirata hamisításnak minősül. Kormányrendelet, törődj bele.
2015. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Manapság a XXI. században szerintem elég, ha tudod a TAJ számodat. Ha ezt bediktálod fejből, és a vérellátóban nem jelenik meg a kisasszony monitorán minden véradás szempontjából fontos dolog rólad, akkor...

[ a kormányzat teljesen feleslegesen költött el az utóbbi tíz évben száz milliárdokat informatikai fejlesztésre ]

2015. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a rendőr elkéri a személyidet, ő sem fogja elfogadni a másolatát.

Hivatalos "ügyet" intézel, az eredeti kell. Miért nem tartod magadnál az eredetit?

2015. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mert már egyszer elhagytam és nem szeretném még egyszer.. És az orvoshoz is elég a taj másolata.
2015. márc. 24. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!