Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pszichiáter bemondásra...

A pszichiáter bemondásra bármit elhisz és egyből felírja nekem a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Ha odamegyek bús pofával, hogy jaj de nagyon szorongok én az emberek között, meg mindig rossznak érzem magam, meg meg akarok halni, akkor kapok csodatablettákat? Meg tudja különböztetni a valódi betegeket azoktól, akik a neten kinézik a jellemző tüneteket és meggyőzően előadják? Egyáltalán érdekli, hogy kinek írja fel, megkülönbözteti a "világfájdalmas" tiniket a valóban depressziósoktól, a hisztikés lányokat a valóban pánikbetegektől, a legális jókedvcsinálókat akarókat a valódi szorongóktól? Ugye erre nincs egy valós tény, hogy törött a csontod, akkor igazat mondasz, vagy ilyesmi, bárki bekamuzhat bármilyen betegséget, nem?
2015. ápr. 3. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Viselkedéskutatónak tanulok. Hidd el, ez korántsem olyan egyszerű dolog, mint ahogy te azt hiszed :)
2015. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a szakmájuk, meg tudják különböztetni. Egyébként gyereksebészeten dolgozom és még azt is simán kiszűri bármelyik orvos, hogy ki az akinek tényleg fáj a hasa, és ki az aki csak lógni akar suliból, pedig azt sem mutatja ki semmilyen gép.
2015. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Szted miért van az, hogy egy pszichiáter azt is megmondja rólad amit te se tudsz? Ez nem így működik. Egyáltalán minek neked gyógyszer ha nincs olyan problémád?
2015. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg tudják különböztetni, és a rendszeres gyógyszer felírásnak szabályai vannak, teszteken, elbeszélgetésen kell részt venned. Nem úgy működik, hogy te besétálsz, és gyógyszert "rendelsz".
2015. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, neked legyen igazad. De ahogy így olvasgatok a neten, mindenki azt írja, hogy kevesebb, mint 10 percet töltöttek a rendelőben és mind recepttel a kezükben jöttek ki. Pszichoterápiát viszont egyikük sem kap, csakis bogyókat. Az milyen betegség gyógymódja, hogy csak felírják a tablettát és kidobják az illetőt a rendelőből? Szó szerint azt írják többen is, hogy amint próbáltak volna beszélni magukról, az orvos félbeszakította és kitessékelte őket. Hát én meg vérszemet kaptam, ha ez ilyen egyszerű...


de várom akkor a valós ellenpéldákat, ki az itt, aki volt pszichiáternél, aki mesterséges hangulatjavítók helyett, vagy legalább azok mellett beszélgetéssel, kezelésekkel próbálták gyógyítani?

2015. ápr. 3. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Korod? Elég annyi hogy kiskorú vagy vagy nem? Mert nem mindegy.
2015. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!