Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allianz egészségkártyáról...

Allianz egészségkártyáról milyen gyógyszereket lehet venni adómentesen?

Figyelt kérdés

Csak receptre felírt gyógyszereket lehet venni vagy lehet multivitamint (actival és hasonlókat), kenőcsöket és egyéb recept nélküli gyógyszert is venni? Honnan tudom hogy adómentes e vagy sem?

Másik kérdés hogy a kedvezményezett vásárolhat a kártyámmal ha én nem vagyok ott? Még nem volt eddig egészségkártyám és nem igazán értem hogyan működik.



2015. jan. 28. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb megkérdezni. De elvileg aminek vagy ogyi száma, azt veheted EP-ra. Van multivitamin is, valamelyik actival meg a supradyn most úgy rémlik. Krémek, kenőcsök közül szintén ami gyógyszernek minősül plusz a babakozmetikumok közül néhányat.

De ha konkrétan érdekel valami, a pingvin patikának elég jó honlapja van, és jelölik melyik fizethető EP kártyával - de gondolom van több ilyen patikai oldal is, nem reklám, csak én ezt szoktam nézegetni. :D

És úgy tudom a kedvezményezett is vásárolhat, de erre nem esküdnék meg.

Adóköteles-adómentes kérdésben pedig nézegesd az allianz honlapját, nagyrészt le szokták írni az ilyesmit.

2015. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bensdorp ***** válasza:

Az előző válaszoló nagyjából jól leírta. Minden vásárolható egészségpénztári kártyára, ami gyógyszernek minősül (és gyógyszer minőségű többek között az említett Supradyn + felnőtt Activalok, de az általad kérdezett "kenőcsök" csoportjának túlnyomó többsége is). Hogy egy készítmény gyógyszer-e, arról interneten is tudsz informálódni, de hogy az egyéb termékek közül éppen mi mehet el a kártyádra, azt egyszerűbb a patikában megkérdezni, ugyanis némileg folyamatosan változik a lista, ráadásul egészségpénztáranként is lehetnek eltérések. Amit vényre enged írni az orvos programja, az egészen biztosan gyógyszer, tehát elszámolható. A patikában pedig bátran kérhetsz úgy gyógytermékeket, hogy legyenek kedvesek olyat adni, ami elmegy a kártyádra.


Az "adómentes" kifejezés egy kicsit erős, mivel nem mindennemű adótól leszel mentes, csak x %-ot vissza tudsz igényelni a kártyaforgalmad alapján a tárgyévet követő szja-bevallásodkor. De ami elszámolható a kártyádra, abból tudtommal minden után igényelhető az adókedvezmény.


A kedvezményezettek önállóan is használhatják a tulajdonos kártyáját, és mivel nem történik komolyabb személyazonosítás a gyógyszertárban, ezért azt a 2 aláírást, amire ott szükség van, akár olyan is odakörmölheti, aki nem kedvezményezett, és soha nem fogja vizsgálni senki, hogy a kártyahasználat jogszerű volt-e vagy sem.

2015. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!