Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az létezhet, hogy két embernek...

Az létezhet, hogy két embernek a DNS-e ugyanaz, pedig semmi közük egymáshoz?

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszurd, de ha van valami tudományos ellenérv, az engem is érdekel.
2015. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kizárni nem lehet, de az esélye elhanyagolható. Nem elég, hogy a 23 pár kromoszóma egymástól függetlenül keveredik, de az ivarsejtek létrejöttekor történik az úgynevezett cross-over, amikor egy ponton a kromoszóma kettéválik és a párjával megcseréli az egyik felét. Ehhez adjuk hozzá a mutációkat is.


Viszont mivel DNS vizsgálat alkalmával sosem a teljes DNS-t szekvenálják, hanem csak bizonyos szakaszokat, ezért egy ilyen vizsgálat során nagyobb az esélye egy egyezésnek.

2015. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha volt/lesz ilyen, az nem derül(t) ki soha, legalábbis szerintem kisebb az esély a kiderülésére, mint a létezésére, szóval sosem tudjuk meg. :)
2015. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!