Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megelőzhető-e a visszér?

Megelőzhető-e a visszér?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves lány vagyok, szerencsére nincsenek visszér problémáim, még. Nem végeztem még tartósan álló munkát, de úgy néz ki, hogy hamarosan el kell kezdenem. Anyukámnak vannak ilyen gondjai, így gondolom előbb-utóbb az álló munka következtében én is esélyes lehetek a dologra. Azt szeretném tudni, hogy ismer-e valaki olyan terméket, pl: harisnyát, krémet, lábbelit stb, amivel megpróbálhatjuk "megelőzni" a dolgot. Tapasztalatok is érdekelnek :) Szép Napot! :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 27. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem mélyvénás trombózisom volt, úgyhogy megelőzésből nem vagyok a legjobb.

Lehet kapni gyógy boltokban harisnyákat. Azonban érdemes szakembertől megkérdezni hogyan hordjad őket. Valószínű elég ha csak munkaidőben van rajtad.

Krémből a gesztenye krémek jók.

Cipőből .. hát .. ha van rá keret akkor az MBT cipő segíthet talán. Mindenesetre a lábfájástól jobban megkímél mint az átlag cipők. Elég hosszú garancia van rá, tehát összességében megéri az árát, csak hát ugye egyszerre kell kifizetni.

Ezen kívül torna. Nézz utána neten van kifejezetten visszér vagy trombózis utáni torna. Szintén pénz (vagy ismeretség) kérdése, hogy elmenj gyógytornászhoz, hogy mutasson néhány otthon végezhető gyakorlatot ha a netet kevesled.

Éjszakára az ágy végét kellene megemelni, hogy a vér könnyebben menjen vissza a vénákban (a vénákban van kis "szerkenytyű" ami segít megakadályozni a visszafolyást, viszont nincs meg a szív ereje, ami kilöki a vért, ráadásul a gravitációval szemben kell mennie a vérnek, tehát sokszorosan nehezebb visszajutnia mint kifele mennie a friss vérnek).

Ha az ágyvéget nem tudod megemelni akkor tegyél összehajtott takarót a lábad alá (ez annyival rosszabb, hogy kicsit megtörnek az erek, de a semminél jobb).

Ezen kívül amire "csak" figyelned kell: Amíg állsz úgy állj, hogy kis terpeszben legyél (amerikai-angol politikus nőket figyeld meg, nekik tanítják), a térdedet picit rogyaszd (sose feszítsd hátra, mert attól kopik a térd ízület) és tapossál, vagyis dülöngéljél. Egyik lábadról a másikra. Meg tudod tanulni úgy, hogy a felső testeden szinte észre sem veszik, hogy mit csinálsz. Persze ne egész nap, mert nagyon fárasztó. Lehet munkakezdéskor, szünet után, egy-egy munkafolyamat után. Kösd valamihez, hogy eszedbe jusson, sőt automatikussá váljon.

Amennyiben genetikailag hajlamos vagy rá akkor nem előzhető meg, nekem van ismerősöm akit 22 évesen műtöttek, de ott az egész ágon mindenkinek volt vele baja. Ekkor is érdemes "megelőzni" mert később jön ki a betegség.

2015. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Rendkívül sokat segítettél!!!

Szép napot neked! :)

2015. márc. 28. 09:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!