Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lúdtalpbetét "eltünteti" a...

A lúdtalpbetét "eltünteti" a lúdtalpat?

Figyelt kérdés
Bármilyen cipő ami a lábamra kerül úgy megy tönkre hogy a széles talpam szétnyomja oldalt az anyagot és a belső része beesik a cipőnek. Kaptam egy New balance cipőt, a méret stimmelne de nagyon látszik a lúdtalpam benne (mindkét oldalon kinyomja a talpam). Egy lúdtalpbetéttel korrigálható lenne? Nem szeretném tönkretenni ezt a cipőt is ha megmenthetem egy betéttel...
2015. márc. 6. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tünteti el, csak korrigálja azt. Nem a cipők tönkretétele a legnagyobb probléma a lúdtalppal, hanem az, hogy nincs meg a testednek a helyes alátámasztása, ami különböző egyéb szervi problémákat okozhat (pl. helytelen testtartás, fájdalmak, stb.).

Egy szimpla lúdtalpbetét nem olyan merev, hogy ez megakadályozza a cipőd kitaposását. Én azt javasolnám, hogy menj el egy ortopéd szakorvoshoz, ő fog tudni jó tanácsot adni. Főleg, ha magándokihoz mész. Kórházban utálnak ilyesmivel foglalkozni, sajnos tapasztalat. Van elég bajuk.

A lúdtalpon lehet javítani, egy kicsit visszaszorítani és ha szükséges kapsz speciális talpbetétet is a te lábadra szabva.

2015. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!