Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha reggel vettem be gyogyszert...

Ha reggel vettem be gyogyszert es este iszok mi lehet? SURGOS

Figyelt kérdés

2015. febr. 14. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszertől függ. Enyhe esetben hányni fogsz meg rosszul leszel, kevésbé szerencsés esetben összeomlik a keringésed és meghalsz.
2015. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Atól függ, hogy milyen gyogyszerről van szó. Ha komolyabb (erős) akkor olcsón berúgsz :D ha csak lájtos akkor egész kellemes is lehet, de nem ajánlatos. Olvasd el a ,,használati utasítást'' és okosabb leszel.
2015. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ilyen torok gyullafasra...akkor?
2015. febr. 14. 23:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum, arra én nem innék a helyedben, ha jót akarsz. Az előzőre meg ne hallgass, nem fogod magad "jobban" érezni ha gyógyszerekre iszol és veszélyes is.
2015. febr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha nem nyugtatóra, altatóra, fájdalomcsillapítóra, stb. ittál, akkor nem kell rögtön kétségbeesni, viszont ha egyéb gyógyszerekre iszol, azzal is nagyon rombolod a májadat, és egyéb mellékhatások is fölléphetnek.

nekem orvostanhallgató mondta, h pl. paracetamol gyógyszer után egy hétig nem szabad alkoholt inni, ha az ember jót akar a májának. persze ez nem köztudott.

2015. febr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát én klacidot vettem be és este ittunk, már volt bennem 2-3 jäger amikor észbe kaptam és gyorsan kiírtam, hajlamos vagyok mindent túlparázni. Persze mondták, hogy semmi bajom nem lesz, érezzen jól magam nyugodtan, de ki hallgat a sok részegre?! Persze utána már nem ittam, túléltem. A válszokat köszönöm.
2015. febr. 16. 22:31
 7/7 Fingkirály ***** válasza:

Eleve nem kell inni, hülyeség szerintem.


Amúgy fájdalomcsillapítókra azért nem érdemes, mert tényleg nem gyenge máj/vesepusztítást csinál

- nem fogsz tőle meghalni másnapra, de egy normális esetben átlagosan 70-80 éves korra "tönkremenés" helyett nem jó dolog harmincas-negyvenesen heti háromszor dialízisre járkálni, meg új májra várni.


Antibiotikumra meg azért nem jó inni, mert a pia tulajdonképpen tönkreteszi a hatóanyagát, és az antibió nem olcsó darabra sem - ennyi erővel kétezreseket is húzhatnál le a budin :)

2021. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!