Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kismama vagyok, most hagytam...

Kismama vagyok, most hagytam ott az iskolát, tehát nem tanulok, nem dolgozok, ilyenkor a TB-met Én magamnak fizetem?! Milyen megoldást lehet erre?

Figyelt kérdés
Hova kell forduljak? Tb nav ?
2015. jan. 27. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, te magadnak fizeted.
2015. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen neked kell, havi 6600 forint. Ha nagyon nem megy, érdeklődj az önkormányzatnál, van, hogy átvállalják, vagy azt hiszem olyan is van, hogy az állam fizeti helyetted, de később vissza kell fizetned.
2015. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak nem értem a sok tanulatlan paraszt vajon fizetni???!! Valami kérelem,vagy ilyesmi,ki számít rászorulónak?!
2015. jan. 27. 17:58
 4/8 A kérdező kommentje:
Fizetem nem arról van szó,ne értsetek félre..Csak kicsit felháborító :( Szülés után is Magamnak fizetem vagy akkor,hogyan működik?! Védőnőm majd elmondja?!
2015. jan. 27. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Szociális rászorulóknak átszokták vállalni. Vagy mennek rendesen, halmozódik a tetemes számla, aztán lesz ahogy lesz. Szülés után nem tudom, érdeklődj az orvosodnál/védőnőnél.
2015. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben ,köszönöm :)
2015. jan. 27. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

A diákigazolványra való jogosultságod lejárta után még 45 napig passzív jogon van TBd.

Utána vagy fizeted magad után (be kell jelentkezni a NAVhoz eü.szolgáltatási járulék fizetésre) Idén 6930 forint,

vagy rászorultsági alapon kérelmezed a járási hivatalnál a rendezését (a szociális törvényben megtalálod, hogy ki jogosult rá)

Szülés után a gyes ideje alatt nem kell fizetned, a gyes jogán lesz TBd

Ha addig magad után fizetsz, akkor ki kell jelentkezned ugyanazon a nyomtatványon amin bejelentkeztél. Ha a járási hivatal rendezi, akkor jelezned kell feléjük, hogy jogosult lettél.

2015. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :-)
2015. jan. 27. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!