Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elvileg szabad orvos választás...

Elvileg szabad orvos választás van, vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk egy másik városba.Elmentem a szerintem legközelebbi orvosi rendelőbe mert háziorvost kell keresnem mivel terhes vagyok(ő adja ugye a beutalokat,plussz még táppénzen is vagyok tartva). De nem fogadtak,mivel körzet szerint nem oda tartozok.

Jó felkeresem azt akihez tartozom,de annyoia bunkó volt velem hogy az nem igaz! Nem tetszett neki h terhes vagyok,és neki fel kell vennie. Kaffogott velem mikor mondtam hogy albérletbe lakunk,hogy ugyis el fogunk költözni,mert miből fizetjük majd az albit ha én terhes vagyok és hasonlok. Kelletlenül vett fel,meg közölte ha elköltözünk,akkor azonnal jelentkezzek tőle ki,ő nem fog más körzetes terhes bibelődni.

Nem szeretnénk többet oda menni. De mit tudok csinálni? A másik orvos aki közel lenne nem fogadott,mert nem tartozok oda körzet szerint


2014. dec. 13. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy valószínűleg a bunkó orvos miatt a másiknak túlterhelt a körzete, és nem fogadhat már, csak olyan beteget, aki hozzá tartozik. Nálunk is ez van, sajnos.
2014. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Hogy ne volna szabad orvos választás, az hogy neked erre nincs pénzed, egyéni szociális probléma. Ezt ne vedd magadra, én is emiatt szívok, ugyanakkor az ember már amiatt is hálás lehet, hogy ennyi pénzért, mint a TB kaphat egyáltalán ellátást. Mert sokan amúgy nem gondolnak abba bele, hogy ahhoz képest, hogy mennyibe kerül egy esztétikus fogtömés, egy vényköteles recept, vagy egy sima lrvosi vizsgálat, a TB csak aprópénz. Sajnos ennyiért ez jár. Bármily megdöbbentő, de alapvetően azért sz*r az egészségügyi rendszer, mert túl sok minden van támogatva és ahhoz képest irreálisan keveset fizetünk. Konrét példa : cukorbeteg emberek inzulinja, 3 adag félmillió forint... TB támogatással természetesen csak 10ezer. Családomban kapásból 2 cukorbeteg van, és ez csak egy betegség. Tudom, hogy a magyar embernek nincs többre pénze, nekem sincs. De sajnos el kell fogadni, hogy ennyi pénzért nem várhatunk többet, nem lehet.
2014. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"cukorbeteg emberek inzulinja, 3 adag félmillió forint... TB támogatással természetesen csak 10ezer."

Mivan??? az inzulin dobozdíjas--> egy doboz 300 ft.

2014. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
Ő, le lehet pontozni, de gyógyszerész hallgató vagyok és veletek ellentétben álltam már a "kassza másik oldalán". Az hogy a ti orrotokra nem kötik, hogy ennek valójában mennyi az ára, még nem jelenti azt, hogy az általatok beflashelt összeg a helyes.
2014. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Te írtad,. hogy TB támogatással tizezer forint, erre írtam.

Amúgy meg az inzulin nem fél milla, az enyém 3 hónapra 50 ezer forint TB támogatás nélkül, az hol fél milla?? Elnézted a nullákat.

2014. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Egy ellátott betegre nem csak az a pénz jut, amit ő maga befizetett, hanem a többié is, akik pl. sosem betegek.


Erről szól a biztosítás. Fizetsz akkor is ha nem veszel igénybe szolgáltatást, és abból kifizetik azokat akik igénybe veszik éppen.

2014. dec. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szabad orvos választás, hogy Magyarország területén bárhol kereshetsz magadnak orvost. Viszont a választott orvossal előtte egyeztetni kell, hogy tud -e fogadni téged. Ha tud fogadni téged, akkor vissza fog küldeni nyilatkozatot a jelenlegi orvosodnak, akinél ezután automatikusan kijelentkezel és automatikusan a másik orvoshoz fogsz tartozni. Mi a nyáron költöztünk városból faluba. Megtehettük volna, hogy a közelbe keresünk vagy éppen még távolabb keresünk családorvost, de mi úgy döntöttünk maradunk a mostaninál. Inkább utazunk!

Nem lehet hogy azért bunkó veled mert nem fizeted a Tb-t? Vagy éppen olyan anyagi helyzetben vagytok, hogy nem fogtok tudni kellőképpen gondoskodni a születendő babáról? De arra is számíthattok, hogy egy bejelentés és ha a védőnő sem úgy ítéli meg a helyzetet, akkor 100% hogy babát sem viheted ki a kórházból!

2014. dec. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

19 éves koromtól fogva dolgozom,mindig bejelentett munkám volt,fizette utánnam a cég a tb-t.


Most 25 éves vagyok,első baba lesz,de táppénzen vagyok már az első hónapok óta. Azt nem tudom h a táppénzből vonnak e tb-t.


Nem kérdezett semmit h van e páromnak munkahelye vagy bármi,nem vagyok igénytelen sem. De amugy sem hiszem hogy bármi köze van ahoz h miből fizetjük az albérletet. Bunkón viselkedett velem,nagyon :( Rosszul vagyok a tudattól hogy vissza kell mennem oda.


Maradni nem tudtam a régi orvosomnál,mert messze van sajnos.

2014. dec. 13. 12:46
 9/11 A kérdező kommentje:

A védőnő is volt kint,és ő látta h rendezett körülmények között élünk. Kérdezte mennyiért béreljük a lakást,mondta ugyanugy h sok,de nem firtatta h miből akarjuk fizetni.


A háziorvos meg csak kaffogott velem,h ugyis elfogunk költözni,mert nem tudjuk fizetni az albérletet. Akkor neki minek kell felvennie. A következő beutalóért majd januárba kell mennem,de már mondta h lehet h már nem oda megyek mert azonnal keressek másik orvost ha elköltözünk.


Kérdeztem tőle h hova kell majd menni terhesgondozóba,és még a cimet se mondta el,csak h ez nem az ő dolga,majd a védőnő megmondja.

2014. dec. 13. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:
mi mikor terhes volt asszon, egyenesen nőgyógyászt kerestünk nem vacakoltunk a háziorvossal... így végig az az orvos kezelte, akinél a végén szült is... nem volt olcsó mulatság, de két átlag fizetésből albérlet mellett megoldható volt.
2014. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!