Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma megnézték a vércukor...

Ma megnézték a vércukor szintemet de el kellett mennem szóval csak annyit tudtam meg 3.5 az jó?

Figyelt kérdés
Szóval többször szúrtak meg mert alig jött vér az ujjamból és nemtudom 3.5-ös érték az milyen?
2014. dec. 7. 17:05
 1/4 szamo77db ***** válasza:
Cukorbeteg vagyok, 2-es típusú, tehát nem kell inzulinnal szúrnom magam, de a vércukorszintemet rendszeresen ellenőrizni kell. És gyógyszert is szedek persze. A 3,5 az már elég soványka, innen már könnyű belecsúszni egy hipoglikémiás kómába. Ilyenkor az ember az ájulás szélén van, kimegy belőle az erő, erősen verejtékezik, szédül. Ha ilyesmit éreznél, az első cukrászdában egyél vagy 2 szelet süteményt, igyál kólát (nem diétásat, mert abban nincs cukor). Legyen nálad mindig szőlőcukor, abból is szopogass el néhány szemet. Azt kérdezném, hogy a laborba küldő orvosod mit szólt ehhez a cukor értékhez? Mert ez nagyon kevés.
2014. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mamámnál mértük csak én nekem el kellett mennem kicsit izgultam előtte a tű szúrástól meg még elég sok cukrosat szoktam inni
2014. dec. 8. 11:19
 3/4 szamo77db ***** válasza:
Miért nem várhattál? Az én műszerem 7 másodperc alatt méri meg a vércukor szintet. De el kéne menned orvoshoz, mert a 3,5 az nagyon alacsony. A biztonság kedvéért nézesd meg orvossal és ha megint ennyire alacsony, kérdezd meg, mi a teendő.
2014. dec. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az nem ide tartozik miért nem várhattam,de köszönöm a választ
2014. dec. 10. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!