Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szekrény mögött a hálószobám...

A szekrény mögött a hálószobámba fűrészporos tapéta alatt valami fehér folt volt. Mi lehet ez? (6 hetes kismama vagyok félek, hogy ez árt a babának. )

Figyelt kérdés
Albérletbe költöztünk a családommal.És olyan erős dohos szagot éreztem. Az ágyam mellett van. Pár estét úgy aludtam, este lefekvés előtt úgy éreztem mintha gombóc lenne a torkomban. Meguntam és lemostuk a falat, de nem emlékszem, hogy sima vízzel vagy erős domestosos vízzel tettük e . ( A tesóm azt mondja sima víz, de én ebbe nem vagyok olyan biztos. Szerintem ő se, csak meg akar nyugtatni) Mostanában ha szellőztetek szúrós szag olyan hypó szag csapja meg az orrom és minél többet szellőztetek annál erősebb? Mi lehet ez? Most derült ki, hogy 6 hetes terhes vagyok félek, esténként olyan, mintha valami marná a torkom. Félek, hogy ezt állandóan belélegezve ártok a babának, és magamnak is. Mi lehet ez?

2014. nov. 30. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora pánikot se láttam még egy folt miatt... Kérdező, ezt az egészet bebeszéled magadnak. ha valami árt a babának, az a pánik egy rohadt folt miatt (ami valamilyen hiba a tapétán/falon, esetleg odakentek valamit az előző lakók, vagy nagyon durva esetben penész, amit akár egy száraz ronggyal is le lehet törölni).
2014. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rosszul látod a problémám.Nem a fehér folt aggaszt annyira ,hanem a szag .Amikor szellőztetek szúrós szag ,hypó szag csapja meg az orrom.Minél többet szellőztetek annál erősebb.Már nagyon szellőztetni se merek.És estére mindig maró érzést érzek a torkomban.(Nem tudom ,hogy penész e vagy salétromos a fal ...és arra sem emlékszem ,hogy hypóval mostuk e le)De ha mégis és salétromos volt a fal az okozhat ilyen problémát?
2014. nov. 30. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A salétromos fal nem egy foltban mutatkozik meg, hanem a padlótól felfelé terjedő összefüggő foltban. Ráadásul nem csak a bútorok mögött található, hanem mindenütt.


Mivel ez bútor mögött volt, penész lehetett, ezt támasztja alá a dohos szag is. Talán tartósan magas volt a páratartalom a lakásban, ezért alakult ki, vagy nem cserélődött a levegő. A penész takarítható, megszüntethető. A levegőt szárazon kell tartani.

A hypós szagot a takarítás miatt érezheted, talán került a padlóra is, és most párolog, de szagtól nem lesz bajod.

2014. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáljátok kiszimatolni honnan jön a hipós szag? Lehet ti öntöttétek ki véletlenül és valahol még töményen van. Ha azzal takarítottatok, annak már rég el kellett volna párolognia. A penész az fekete, nem fehér.
2014. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A penész fehér is lehet, kedves előző. majd legközelebb, ha bepenészedik valamid, figyeld meg.
2014. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A folt a padlótól indult felfelé.És már nem is a folt aggaszt.Lehet ,hogy ha takarítottuk ,(bár szégyellem ,hogy ennyire rossz a memóriám és nem emlékszem ,hogy mivel mostuk le.)akkor vizes szivacsra domestos lehetett. Mi lehet a baj.Mitől erősödik a szag mikor szellőztetek?
2014. nov. 30. 18:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szellőztetsz, gondolom, jobban párolog a vegyszer, amit használtatok. Ha tényleg a padlótól indul, és felfelé terjed a folt, akkor a salétromos fal nem kizárt, de attól se kell pánikolni, van rá megoldás.
2014. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!