Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincs gerinc sérvem, de...

Nincs gerinc sérvem, de borzasztó fájdalmam van, nemtudok elaludni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
L4 L5 discus protrusio volta CT-n, az MR en ez sem, nem ér ideget, júliusban az idegsebész kb elhajtott, és h bármit sportolhatok...Sportolni???? Mindkét lábamba sugárzik, ég, zsibbad egyfolytában, 5 napja fekszem. Help.
2014. nov. 21. 01:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Eddig 3x jött elő 2 év alatt. Szteroidot nem kaptam. Lekaparom a falat, nemtudom ellátni a gyermekem :(((
2014. nov. 21. 01:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el csontkovácshoz. Ő rendbe fog rakni.
2014. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Diclofenac tartalmú gyógyszer segíthet (bár más fájdalomcsillapító is). Ezek kis ideggyulladások, amelyek kedvező esetben 1-2, rosszabb esetben 5-6 napig is eltarthatnak. Nekem most szombat óra volt ilyen fájdalmam, a szombati diclofenac nem használt, de a tegnap déli igen. Bár ezt biztosra sosem lehet tudni, hiszen az idő is telik és ez akár spontán gyógyulás is lehet. Azt hiszem, hogy 100%-a semmit nem lehet kimutatni az ilyen lágy részeket érintő traumánál. Mivel én már közel ötven éve élek át ilyeneket, bizton állíthatom, hogy bármilyen kis (felsőlégúti) vírusfertőzéssel egyértelműen együttjár az ilyenirányú érintettség is. Ha az embernek fájnak a kisizületei (térd, hüvelykizület), köhög, enyhe gennyes váladékot ürít az orrüregből (esetleg csak a reggeli felkelés után), netán emésztőszervi érintettsége is van hasfájással, gyomor teltségérzéssel, diszkomfort érzéssel, akkor mindenképpen számítani lehet a gerinctáji fájdalmak megjelenésével is. Egyébként nekem, mint gyógyászati segédeszköz, segít a teniszlabda (közepesen kemény, benyomható). Fekvéskor a gerincem mellé tudom nyomni és megfelelő helyzetben csillapodnak a fájdalmak. Normál napközbeni életnél meg súlyemelő övet veszek fel és ott benyomom a teniszlabdát az öv alá megfelelő helyre. Ez az "akupresszúrás" kezelés feltehetően érvényesül a kozmodisk segédeszköznél is, de olyanom nincs.
2014. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!