Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kellett már meztelenre vetkőzn...

Kellett már meztelenre vetkőznöd orvosnál? Pl. Műtétnél, ilyesmire gondolok.

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy tetted túl magad rajta?

2014. nov. 14. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Nem kellett túltenni magamat rajta. Akármilyen kicsike kis rutinműtétről van szó, a betegség és a műtéttől való természetes félelem elnyomja a szemérmet. No meg az a tudat, hogy az orvost annyira érdekli a testem, mint egy szakácsot egy darab bélszín.
2014. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, amikor műtöttek. Mondjuk amikor betoltak a műtőbe, még be voltam takarva azzal a hátul kötős kényszerzubbonnyal (:D), csak ki kellett belőle hámozni. Az egyik műtősfiú segített kibújni belőle, mert be volt kötve az infúzió, majd betakart vele.

Az őrzőben pucéron ébredtem, csak takaró volt rajtam.

Nem érdekelt egyáltalán, hogy csupasz vagyok, műtét előtt lekötött az, hogy "úristen, mindjárt kinyitnak és turkálnak bennem", utána meg az, hogy nem tudtam lábra állni, csak másnap reggel, akkor is csak másodszorra.

Akkor ki kellett mennem a mosakodóba, oda elkísért a nővér (akkor is pucér voltam) és felügyelt, nehogy rosszul legyek. Akkor meg azért nem törődtem a csupaszságommal, mert örültem, hogy képes vagyok menni meg mosakodni. Végül a nővér segített felöltözni.

2014. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csuklóműtétem volt. A többiekhez hasonlóan távolról sem érdekelt a dolog. Egyébként nem szeretek meztelenkedni, még itthon sem, szokatlan nekem az, de tudom, hogy ez a testem, teljesen természetes. A kórháziaknak pedig főleg semmi nincs benne. De az a fő, hogy kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy akár egyetlen másodpercig is érdekeljen a dolog.


Meztelenség, ugyan (amúgyis aludtam). Kórházban is voltam napokat!!! Az én brutálisan erős orvos- és kórházfóbiámmal ez nem semmi, sosem megyek orvoshoz, ha nem tört el valamim jó eséllyel (a csuklótörésem után 3 napig vártam, hátha rendbejön).

Az zaklatott fel, hogy nem engedték, hogy rendes ruhában legyek, de az idő nagy részében nyilván nem hálóingben voltam, s lehetőleg a kórházat is több km-re elhagytam, lelkesen cipelve a tök felesleges vérgyűjtő kis kütyüt. Véralvadásban jó vagyok.


Máskor nyilván nem látott meztelenül orvos, mert nem megyek orvoshoz, ahogy már írtam.

2014. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!