Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire jó? Nem értem. Mostanában...

Mire jó? Nem értem. Mostanában elég nagy "divat" lett az érvágás! Mire jó az? és miért csinálják? Kíváncsi vagyok arra hogy ennek milyen következményei vannak, és mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Általában a depressziós fiatalok látják ezt, majd elkezdik csinálni, először mint segélykiáltás, mindenkinek mutogatják aztán, ha nem történik semmi, akkor már csak stressz levezetésére használják. (hatékony, mivel vágáskor, a fizikai fájdalom kiküszöbölésére az szervezet endorfint és egyéb anyagokat szabadít fel, amitől sokkal jobban érzi magát az ember)

Aztán van aki a kezdettől fogva titkolja, Ő csak emiatt csinálja. Általában 1-2 év alatt kinövik. SZERINTEM(!) nem rosszabb, mint a dohányzás és sokkal jobb, mintha drogozni/inni kezdene, de erről sem könnyű leszokni.

2014. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van aki a fizikai fàjdalom miatt teszi amivel levezeti a lelki fàjdalmat.tény hogy kezelni kell az ilyen fiatalt ha egyedül nem kèpes feldolgozni a lelki sèrelmeket
2014. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ennek milyen következményei vannak?
2014. szept. 28. 07:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem sikerült abbahagyni, annyi, hogy még évek múltán is látszanak a hegek, de egyre kevésbé és már csak a komolyabbak. Nem bántam meg. Lehet ha nem ezt csináltam volna, elkezdek inni, cigizni, drogozni, vagy valami hasonló, de a vágásnál sokkal rosszabb, amiről lényegesen nehezebb leszokni miután rendbe jön az ember élete. Mások véleménye érdekel(t) a legkevésbé. Lehet, ha nem csináltam volna már nem írogatnék itt. Mikor elegem volt, vártam egy napot, vágással lenyugodtam, imádtam csinálni (itt is 2 féle van, mint a piánál, valaki csak a fentebb leírtra megy, valaki pedig imádja csinálni, az előkészület, stb., minden olyan jó érzés), aztán mégegy napot, stb. Mostanra már sokkal jobb a helyzet.
2014. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Farkas1234 válasza:
Figyelj én a mai napig vágdosom magam amire nem vagyok büszke...de 110 vágás van a bal csuklómon ez még hála az istennek nem derült ki sehol sem csak itthon..ha egyszer kipróbálod nem tudod majd abba hagyni..valakinek fáj valakinek aki tényleg akarja és átéli annak meg se kottyan nekem nem fáj csak vérzik tehát ez olyan mint az alkohol,kábitószerek,gyógyszerek kipróbálod?? Abba hagynj nem lehet..esetleg egy dilidokival majd,
2014. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bffszasza válasza:
Noss en is itt vagyok a körötökben..xD,mivel èn is vagdosom magam,amm ,szoval most ahogy elolvastam itt a vàlaszokatt,en is mondanek valamit.A vagdosàsrol lelehett szokni,onann tudom mert èn is kèpess lennek rà,csak nem akarok,mert szàmomra ez ,,megkönyebülès,,.Sokan gondolhatjatok most hogy ,,milyen beteg ez az ember,,de ennek is kètrèsze van.1.vannak akik ezt pozitivum kènt fogjak fell.2. Vannak akik viszont mar durvàbban csinaljak a meg engedetnel. ( 1-2 cm mely sebekett vagnak az èr melle...stb) szoval extremen üzik màr ezt az egèszet.Ezz nem minden esetben utalhatt depreszios èrzelmekre,ezz lehet csupàn egy èrdeklödèsi kör vèglyegye.Viszont tèny,hogy az ember az èlletèvel jatccik ,szòval ha lehett akkor ne szokjatok rà.ÈS AKIK BELEKEZDTEK AZ ERVAGASBA AZ NEM A ,,DIVAT,,MIATT VAN ,HANEM MERT EGYSZERÜEN KIAKARNAK PROBALNI VALAMI UJJAT.A KÖVETKEZMÈNYEK PEDIG MINDIG MÀSAK,DE GONDOLOM MINDENKI FELLFOGTA HOGY MI TÖRTENHETT ROSZABB ESETBEN....C:
2015. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!